banner17
29 Ocak 2023 Pazar

BULANA 20 BİN LİRA ÖDÜL VERECEK

3600 Ek Gösterge Düzenlemesine Torba Kanunla Ek Yapılmalıdır

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Amasya İl Temsilcisi Kerem Camcı faydalanacak şekilde torba kanunla düzenlemeye dâhil edilmesi gerektiğini ifade ederek, “Böylece memnuniyet katsayısı artacak, tartışmalar sona erecektir” dedi.

20 Ocak 2023 Cuma 08:34
Bu haber 77 kez okundu
3600 Ek Gösterge Düzenlemesine Torba Kanunla Ek Yapılmalıdır

 Başkan Camcı gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Yasal düzenlemeler yapılırken, yeni mağduriyetlere yol açılmaması için özen gösterilmesini isteyen Camcı, “Şef, tekniker başta olmak üzere 1. dereceye yükselen memurlar da 3600 ek göstergeden faydalanacak şekilde torba kanunla düzenlemeye eklenirse memnuniyet katsayısı artacak, tartışmalar sona erecektir. Dört meslek grubu ile başlayan ve 5,3 milyon çalışan ve emekli memuru kapsayan düzenlemede adalet ve hakkaniyet için ek bir adıma ihtiyaç vardır” şeklinde konuştu.

Sözleşmeliye kadro sevincine gölge düşürülmemelidir

Sözleşmeliye kadro sevincine gölge düşürülmemesi gerektiğini kaydeden Camcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mevcut durumda, sözleşmeli öğretmenlerin can güvenliği ve sağlık mazeretine dayalı yer değişikliği hakkı mümkün iken, Meclis’e sevk edilen düzenlemeyle bu hak dördüncü yılın sonunda kullanılabilecek, mevcut hakları ellerinden alınacak ve mağduriyet oluşturacaktır. Bu sorun Meclis aşamasında çözülmelidir. Sözleşmeli personelin kadroya geçişi büyük sevinç ve memnuniyet oluştururken, bu sevince gölge düşürülmemelidir.”

50/d’li araştırma görevlilerinin 33/a’ya geçirilmesiyle ilgili adım bir an önce atılmalıdır

Camcı, 50/d kapsamında istihdam edilen araştırma görevlilerinin 33/a’ya geçirilmesi konusunun, Yükseköğretim Kanunu’nda değişiklik yapılacağı gerekçesiyle ilgili kuruma bırakıldığını ve teklif metninden çıkarıldığını hatırlatarak, “İlgili kanun düzenlemesinin de bir an önce düzenlenerek Meclis’e gönderilmesi ya da mevcut kanun teklifine ilave edilerek kapsama alınması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, üniversitelerimizde 2547 sayılı Kanun’un muhtelif hükümlerine dayalı olarak farklı dayanaklarla ancak aynı hukuki statüde, yani sözleşmeli personel olarak istihdam edilen akademisyenler ve akademik görev ifa edenler de kadro kapsamına alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV