banner17
29 Ocak 2023 Pazar

BULANA 20 BİN LİRA ÖDÜL VERECEK

“Örgütlü Gücümüzü Kazanımlara Vesile Kılmaya Devam Edeceğiz”

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Amasya İl Temsilcisi Kerem Camcı, “Örgütlü gücümüzü kazanımlara vesile kılmaya devam edeceğiz” dedi.

11 Ocak 2023 Çarşamba 11:21
Bu haber 101 kez okundu
“Örgütlü Gücümüzü Kazanımlara Vesile Kılmaya Devam Edeceğiz”

 Camcı yetkili oldukları günden bugüne yüzlerce kazanıma imza attıklarını, imkânları artırdıklarını ifade ederek, “Biz hiçbir zaman sorunlardan beslenmedik, çözümlerle güçlendik. Güveni güce, gücümüzü ise kazanımlara vesile kılmaya devam edeceğiz” dedi.

Camcı hak, emek, ekmek ve memleket için mücadele etmeye devam edeceklerinin altını çizerek, “Çalışma hayatına ilişkin atılmış hangi olumlu adım ve kazanım varsa sosyal taraf olarak yerimiz, terimiz, imzamız, gayretimiz var. Yeni kazanımlar için ter dökmeye devam ediyoruz. Biz topuk selamıyla sokağa inmeyiz, biz kritik dönemlerde sokakları karıştırma görevi görmeyiz. Türkiye’nin profesör, doçent, mühendis, doktor, öğretmen ve imamları, yani ülkenin okumuş, yazmış entelektüel kapasitesiyiz. Mücadelemiz, hak, emek, ekmek ve memleket içindir. Genel yetkili olduğumuz günden bugüne yüzlerce kazanıma imza attık, imkânları artırdık. Farkımız, sorunlardan beslenmek değil, çözümlerle güçlenmektir. Güveni güce, gücümüzü ise kazanımlara vesile kılmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Birçok Sorunun Çözümünde Terimiz Ve İmzamız Var

Kuruldukları günden bu yana verdikleri mücadeleyle pek çok sorunun çözüme kavuşmasını sağladıklarını kaydeden Camcı “Adaletsiz katsayı uygulamasının sona ermesinde, özgürlükçü bakışla ‘başörtüsü yasağının’ kaldırılmasında, 28 Şubat mağdurlarının işe iade edilmesinde ve SGK sorunlarının giderilmesinde, kamu görevlilerinin ibadet hürriyetinin sağlanması noktasında Cuma namazına gidebilmesinde, toplu sözleşme hakkının alınmasında, 2011 ve 2013 yıllarında 280 bin sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesinde, personel sistemini zayıflatan 4/C statüsüne son verilmesinde, promosyonların tamamının kamu görevlilerine verilmesinde, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çözüme kavuşarak 600 bin öğretmenin uzmanlık, başöğretmenlik unvanına sahip olmasında, 3600 ek göstergenin alınmasında ve 5 milyon 300 bin kamu görevlisini kuşatacak şekilde kapsamının genişletilmesinde, 50/d’li araştırma görevlilerinin 33/a’ya geçmesinde, 500 bine varan sözleşmelinin kadroya geçirilmesinde etkimiz, katkımız, yerimiz, terimiz ve imzamız var” şeklinde konuştu.

Üniversitelerdeki akademik personelin yaşadığı sorunlara değinen Camcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “2018 yılı itibarıyla araştırma görevlilerinin istisnasız bir şekilde 50/d kadrosu kapsamında istihdam edilmesinin bu mesleği ‘güvencesiz’ hale getirdiğini ve araştırma görevlilerinin geleceğini ‘belirsizliğe’ mahkûm ettiğini, buna son verilmesi gerektiğini dile getirdik. 50/d statüsünde görev alan araştırma görevlilerinin doktoraları bittikten sonra sözleşmeleri feshedildiği için işsiz kaldıklarını yetkili mercilerle paylaştık. Mücadelemiz sonucunda 50/d kadrosunda çalışan araştırma görevlileri kanun çalışmalarının bitmesiyle 33/a kadrosuna alınacaklar. Ayrıca, geliştirme ödeneğinde akademik ve idari personel ayrımı yapılmamalı, idari kadrolarda çalışanlara da geliştirme ödeneği verilmelidir. Üniversitelerde, idari personelin yer değiştirmelerinde muvafakat uygulaması yerine, üniversitelerarası merkezî atama ve yer değiştirme hakkı verilmelidir.”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV