banner17
23 Eylül 2023 Cumartesi

Saka'dan Cumhur İttifakına Tam Destek

STK’lar Üniversitede” Projesinde İlk Adım Atıldı

Üsküdar Üniversitesi, Amasya Dernekler Federasyonu ve Haydi Tut Elimi Derneği iş birliğinde “STK’lar Üniversitede” Projesinin pilot uygulama çalışmaları başladı. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan önderliğinde yürütülen projenin ilk adımı atıldı. Genç Beyinler Akademisi Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Nebiye Yaşar’ın verdiği “STK’larla Etkili İletişim Becerileri ve Etkin Takım Çalışması” eğitimiyle, pilot uygulama çalışmaları başladı.

18 Ocak 2023 Çarşamba 08:04
Bu haber 265 kez okundu
  STK’lar Üniversitede” Projesinde İlk Adım Atıldı

Taşova Köy Derneklerinden; Boroboy E.Kültür ve Dayanışma Derneği, Çalkaya Köyü Yardımlaşma Derneği, Dereli Köyü Yardımlaşma Derneği, Destek Köyü Yardımlaşma Derneği, Devre Köyü Yardımlaşma Derneği, Esençay Köyü Yardımlaşma Derneği, Geydoğan Köyü Sosyal Yard. Derneği, Gürsulular Köyü Yardımlaşma Derneği, Karsavul Köyü Sosyal Yard.Derneği, Kavaloluğu Köyü Sosyal Yard. Derneği, Mercimek Köyü Sosyal Yard.Derneği, Taş0va Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma TOKSOY Derneği, Uluköy Köyü Dayanışma Derneği, Yaylasaray Köyü Sosyal Yard.Derneği ile birlikte Amasya Merkez köyleri ve diğer ilçelerinin köy derneklerinin (Toplamda 88 Derneğin üyesi olduğu kısa adı ADEF olan Amasya Dernekler Federasyonunun içinde yer aldığı; Üsküdar Üniversitesi, Amasya Dernekler Federasyonu ve Haydi Tut Elimi Derneği iş birliğinde “STK’lar Üniversitede” Projesinin pilot uygulama çalışmaları başladı.
Amasya Dernekler Federasyonu (ADEF) Genel Başkanı Turan Sayar ve Haydi Tut Elimi Eğitim, Rehabilitasyon ve Yardım Derneği Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, projenin STK’lar için önemine dikkat çektikleri ortak açıklamalarında; “Demokrasi, çoğulculuk, hoşgörü, gönüllülük, sivil katılım ve vatandaşlık bilinci güçlü bir sivil toplumun temel değerleridir. STK’ların varlığı ve yaygınlaşması güçlü bir sivil toplum kültürünün oluşmasına bağlıdır. Türkiye’nin kalkınma sürecinde STK’ların hukuki zemininin sağlamlaşması, sayısının ve niteliğinin artması, karar alma süreçlerine daha fazla katılımı, mali yapısının ve insan kaynağının güçlenmesine bağlıdır. Bu çerçevede ‘STK’lar Üniversitede’ projesi toplumda öncü ve örnek proje olma değerindedir.” ifadelerini kaydetti.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV