banner17
06 Aralık 2021 Pazartesi

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

155 MİLYON'LUK BÜTÇE ONAYLANDI

Merzifon Belediye Meclisi 2022 Mali Yılı Toplantısı, Belediye Başkanı Alp Kargı başkanlığında Akif Gülle Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 2022 yılı için belirlenen 155 milyon liralık bütçe kabul edildi.

22 Kasım 2021 Pazartesi 09:03
Bu haber 167 kez okundu
   155 MİLYON'LUK BÜTÇE ONAYLANDI

 Toplantıda bütçe tasarısındaki tüm maddeler ile gelir-gider tahminleri meclis üyeleriyle paylaşıldı. Toplantının son kısmında gerçekleşen oylamada 2022 yılı mali bütçesi Ak Partili Belediye meclis üyelerinin red oyu vermesine rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.Bütçenin Merzifon halkının bir emaneti olduğunu belirten Belediye Başkanı Alp Kargı, Bizim hizmet dışında bir derdimiz, gayemiz yok, bütçedeki her kuruş  şehir insanımızın menfaatleri doğrultusunda harcanacağından kimsenin şüphesi olmasın"dedi.

Belediye Başkanı Alp Kargı , hazırlanan bütçe tasarısındaki gelir artışına dikkat çekerek; "Hizmet üretmek için gelirleri artırmak gerekir. Bütçe artırmak demek, halka daha fazla hizmet sunmak demektir. 2021 yılı bütçemiz 88.5 milyon liraydı, şu ana kadar  100 milyon liralık bütçeyi gerçekleştirdik, bu da bizim ne kadar sağlıklı bir belediye olduğumuzu göstergesidir. 2022 yılı bütçemiz ise 155 milyon TL. Böylece gelirleri artan bütçemizle giderlerini planlı bir şekilde karşılayan belediye olacağız"dedi. 2022 yılı bütçesinin hazırlanmasında daire müdürlerinin ve plan bütçe komisyonu üyelerinin kılı kırk yararak  mesai harcadıklarınada değinen Başkan Kargı; " içimize sinen sağlıklı bir bütçeyi bağladık, Merzifon ve Merzifon halkına hayırlı uğurlu olsun"dedi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV