30 Mayıs 2020 Cumartesi

AK PARTİLİ DİKMEN; "TADIMIZ KAÇTI" !

300 müracaattan 55'i burs alacak

Eğitim ve öğretime verdikleri katkı ve desteklerle dikkat çeken Merzifon Vakfı 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında burs verilecek öğrencilerin belirlenmesi çalışmalarını gerçekleştirdiği toplantı ile sonuçlandırdı.

07 Ekim 2019 Pazartesi 08:26
Bu haber 325 kez okundu
300 müracaattan 55'i  burs alacak

Toplantı ardından paylaşımda bulunan vakıf başkanı Hasbi Altuntaş; "Merzifon Vakfı Yönetim Kurulu toplantımız üyelerimizin katılımıyla Vakfımız genel merkezinde gerçekleştirildi. Yüksek öğrenim de okuyan lisans öğrencilerini desteklemek amaçlı, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında burs verilecek öğrencilerin belirlenmesi çalışmalarımızı sonuçlandırdık. Yaklaşık 300 yüksek öğrenim öğrencisinin burs başvurusu tek tek değerlendirilerek başvuruların içinden 55 öğrenciye burs verme kararı aldık. Vakıf yönetmeliğinde belirtildiği gibi ihtiyaç sahibi öğrencilere el uzatma gayretinde bulunduk. Bütçemiz ve bagışcı listemiz üzerinde çalıştık.Burs verdiğimiz öğrencilerin belirlenmesinde önceki Yönetim Kurulları gibi bizde ince eleyip sık dokuduk.Burs verilecek öğrencilerin belirlenmesinde ilk olarak dikkat edilen hususlar;

1-Annesi Babası olmayanlar.

2-Babası veya Annesi olmayanlar

3-Şehit ve Gazi çocukları

4- Üniversite sınavında ilk 1000 de olan başarılı öğrenciler.

5-İşsiz çalışamayan iş arayan Ailelerin çocukları.


Son olarak da çok az bir kontenjan kaldı asgari ücretle çalışan işçi arkadaşların çocukları belirlendi.Bu konuda oldukça hassas davrandık. Merzifon Vakfı yönetimi olarak gece geç saatlere kadar çalıştık öğrencilerimizi belirledik.Burs listemizi merak edenler veya ayrıca öğrencilere maddi destek saglamak isteyenler Merzifon Vakfımızdan detaylı bilgi alabilirler"ifadelerine yer verdi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon Belediye başkanı olarak kimi görmek istersiniz

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV