banner17
22 Haziran 2024 Cumartesi

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

Afet Tazminatı Bir An Önce Hayata Geçirilsin

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, “Türk Eğitim Sen olarak yıllardır dile getiriyoruz: Elverişsiz koşulların hakim olduğu bölgelerde görev yapan meslektaşlarımıza ZORUNLU HİZMET TAZMİNATI ödensin’dedi.

16 Mart 2023 Perşembe 08:49
Bu haber 281 kez okundu
Afet Tazminatı Bir An Önce Hayata Geçirilsin

 Ödenecek zorunlu hizmet tazminatı ile öğretmenlerin, en azından koşullar iyileştirilinceye kadar, başka illere nakil ve görevlendirmelerinde kolaylık sağlanacağını da ifade eden Başkan Terzi; “Böylece, bu bölgelerdeki öğretmen istikrarını sağlamak için meslektaşlarımızı TEŞVİK ederek ESİR etmek zorunda kalınmayacaktır.

Nitekim bu önerimiz, Hükümetin 2018 yılında duyurduğu 2023 EĞİTİM VİZYON BELGESİ ile de TEŞVİK adı altında taahhüt edilmişti.

Şimdi benzer bir durum da deprem bölgesi için geçerli hale gelmiştir.

Afetin etkilediği illerimizde büyük yıkımlar sözkonusu olmuş, çok büyük hasarlar meydana gelmiştir. Bırakın eğitim öğretim faaliyetlerini sağlıklı yürütmeyi, günlük hayatın sürdürülmesini dahi kısıtlayan çok önemli problemler yaşanmaktadır.

Dolayısıyla, tüm bu sıkıntılara rağmen bölgede görev yapan ya da yapacak olan öğretmenlerimize AFET TAZMİNATI adı altında bir ek ödeme mutlaka yapılmalıdır.

Bu tedbir, hem bir TAKDİR hem de TEŞVİK edici bir tasarruf olarak sürece büyük katkı sunacaktır.

Deprem nedeniyle hayatını kaybetmeyen bir çok meslektaşımız yaralanmış, evlerini ya da yakınlarını kaybetmiş ya da fiziksel ve psikolojik açıdan olumsuz etkilenmiş durumdadır. Bir kısım öğretmenlerimiz de çocuklarını eğitimleri için başka illere nakille göndermiş durumdadır. Bu arkadaşlarımızın, bölgede görevlerini verimli şekilde ifa etmeleri tabii ki mümkün değildir.

Bu öğretmenlerimizin, en azından koşullar iyileştirilinceye kadar, başka illere nakil ve görevlendirmelerinde kolaylık sağlanmalıdır’ifadelerini kullandı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV