banner17
13 Haziran 2021 Pazar

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

AİLEYİ KORUMAK İNSANLIĞI KORUMAKTIR

Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin, aileyi korumanın, insanlığı korumak olduğunu ifade etti.

02 Haziran 2021 Çarşamba 12:34
Bu haber 113 kez okundu
  AİLEYİ KORUMAK  İNSANLIĞI KORUMAKTIR

Gazetemiz ziyaretinde konuyla ilgili paylaşımda bulunan Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin, “TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu” çalışmaları kapsamında 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü, Diyanet İşleri Başkanlığı adına Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı ve Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) adına Başkan Süleyman Arslan’ın kurumları adına yapmış oldukları sunumlar ve müzakereler sırasında bazı siyasi parti ve STK temsilcilerinin, toplumumuzun yapı taşı ve temel varlık alanı olan aile yapımız hakkında sarf ettikleri görüşler, toplum vicdanında açılmış olan yarayı daha da derinleştirmiştir.” dedi.

Toplumun inanç ve kültür değerlerine saygı duyması gerektiğini vurgulayan Şahin, “Söz konusu toplantı tutanakları incelendiğinde özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı ve Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Süleyman Arslan’ın temsil ettikleri kurumların konuyla ilgili özverili çalışmalarını özetledikleri ve şiddet sorununun çözümüne dair görüşlerini ortaya koydukları görülmektedir. Ancak maalesef bu görüşler bazı komisyon üyeleri ve birtakım medya platformları aracılığıyla çarptırılarak linç girişimine dönüştürülmüştür.

Bir ülkenin kurumları, kuruluşları, siyasetçileri, yöneticileri vs. her kişi veya her yapı –inanmasalar dahi- toplumun inanç ve kültür değerlerine saygı duymalıdır. Bu, ihmal edilemeyecek kadar önemli bir sorumluluktur. Bu sorumluluğu bilinçli veya bilinçsizce ihmal eden, hiçe sayan kimi odakların, toplumun değerleriyle çelişen, çatışan zararlı ideolojilerini, küresel ifsat yapılanmalarının ve payandalarının da desteğini alarak yegâne doğru gibi insanımıza dayatmaları ve kabul etmeyen herkesi/her kesimi linç etme girişimlerini şiddetle kınıyor ve reddediyoruz.

Hal böyleyken aileyi korumak ve aile üyelerine yönelik şiddeti engellemek amacıyla kurulan bir komisyonun üyelerinin; ne gariptir ki aileyi değil, cinsiyet temelli fasit bir bakış açısını temel alarak; aileye, aile üyelerine ve aile değerlerine karşı nefret içeren bir dili kullandıklarını görmekteyiz.

Adalet, merhamet, sevgi, iffet, haya, nikah, helal, fıtrat vb. insani ve İslami her türlü değeri hakaretvari ifadelerle hafife alarak cinsiyetçi ve taraflı bir bakışla şiddet sorununu çözmek mümkün olmadığı gibi aksine daha da köpürtecektir. Bugüne kadar bu bakış açısıyla yapılan her türlü düzenleme, sorunu çözmekten ziyade bir sarmal haline dönüştürerek işin içinden çıkılmaz bir hale getirmiştir. Çünkü yapılan bu düzenlemeler, insanı baz alan ilahi değerleri yok sayarak kutsanan batılı değerleri esas almaktadır.

Çözüm, hayatımızın bütün anlarında ve bu alanlarda olduğu gibi Kur’an-ı Kerim ve sahih Sünnet’in ortaya koyduğu değerlere dönmekle mümkündür. Bu değerleri yok sayan her türlü çaba beyhudedir, boştur.

Netice itibarıyla söz konusu komisyonda çalışmalarını ve kurumsal bakış açılarını ortaya koyan DİB Başkan Yardımcısı Huriye Martı hanımefendi ve TİHEK Başkanı Süleyman Arslan’ın şahsında İslami/insani değerlere yapılan saldırıları kınıyoruz ve reddediyoruz"dedi.

 


    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV