banner17
30 Mayıs 2024 Perşembe

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

“Bu Alçakça Saldırıyı Lanetliyoruz”

Diyanet Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal, “Danimarka'da Türk Büyükelçiliği önünde kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve şanlı bayrağımıza karşı yapılan aşağılık saldırıyı lanetliyoruz” dedi.

30 Mart 2023 Perşembe 08:28
Bu haber 623 kez okundu
“Bu Alçakça Saldırıyı Lanetliyoruz”

 Diyanet Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına yapılan aşağılık saldırıyı lanetledi.

Başkan Topal açıklamasında: “Bu eylemle izin veren Danimarka yetkililerini ve polisini şiddetle kınıyoruz. Dini ve milli değerlerimize yapılan bu hadsiz saldırılar kesinlikle kabul edilemez. Başta Danimarka makamları olmak üzere uluslararası yargı kurumlarını bu provokatif eylemlere karşı göreve çağırıyoruz.               

İsveç’te yaşanan benzer olayların ardından Danimarka’da da kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ve bayrağımızın yakılmasının ve her iki olayda da İsveç ve Danimarka polislerinin bu alçak eylemlere izin vermesinin kabul edilemez. Bu yaşananlar İslam’a, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve bayrağımıza  karşı nefret eylemleridir ve insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Bu alçak saldırılara izin veren bütün ülkelerin yetkilileri derhal bu akıl tutulmasından dönmelidir ”dedi.

MÜSLÜMANLAR OLARAK YAPILAN BU ALÇAKÇA SALDIRIYI LANETLİYORUZ

Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yönelik alçakça bir eyleme izin veren Danimarka Hükümeti'ni ve polisini kınadıklarını kaydeden Başkan Topal, “Danimarka hükümeti düşünce özgürlüğü bahanesi ile milyonlarca Müslümanın değerlerine, kutsal kitabına saygısızlık edilmesine Şanlı  Türk bayrağının yakılmasına izin veriyor. Müslümanlar olarak yapılan bu alçakça saldırıyı lanetliyoruz. Teröre desteğin, kutsal değerlere saldırının bahanesi kesinlikle düşünce özgürlüğü olamaz. Avrupa bu köhnemiş zihniyetten derhal vazgeçmelidir.

İslamofobi ve teröre destek Batı’da adeta siyasi bir endüstri haline gelmiş bulunuyor. Bu endüstri gerçekleri perdelemek, hakikatleri çarpıtmak, teröre desteğini meşrulaştırma amacına hizmet etmektedir. Teröre destek verenler bilmelidir ki destekledikleri terör bir gün kalkıp kendilerini de vuracaktır. Batı, ya Müslümanlarla birlikte yaşamayı değerlerine saygı göstermeyi öğrenecek ve Müslümanları kabullenecek ya da etrafına yüksek duvarlar öre öre adeta bir zindana çevirdiği karanlık ülkesinde cehennem yalnızlığına mahkûm olacaktır” diye konuştu.

SALDIRILAR KARŞISINDA HİÇBİR MÜSLÜMAN SESSİZ KALMAYACAKTIR

Başkan Topal açıklamasına, “Bizler Hz. Musa’ya da, Hz. İsa’ya da sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’e de   (SAV) kutsal kitabımız Kur’a-ı Kerim’e de kimsenin hakaret etmesine izin vermeyiz. Müslümanlar olarak tahriklere gelmeden sağduyu ve aklı selim ile Avrupa’nın bu saldırgan, provokatif tavrına karış da dik durmalıyız. Ancak şu da bilinmelidir ki Yüce Kitabımıza, Peygamber efendimize (sav) Bayrağımıza yapılan saldırılar karşısında hiçbir Müslüman sessiz kalmayacaktır. Tüm Müslümanlardan bu tür tahriklere sağduyu ve İslam dininin bizlere öğrettiği hassasiyetle yaklaşmalarını rica ediyoruz. Bizler sevgi ve merhamet dini İslam’ın temsilcileriyiz. Biz kimsenin peygamberine kitabına küfretmeyiz ne bizim ne de bir başka inanç grubunun inancına kutsalına hakaret edilmesine de kesinlikle izin vermeyiz.” İfadeleri ile son verdi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV