banner17
25 Ekim 2021 Pazartesi

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

ÇÖP TOPLAMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Merzifon belediyesi dünya temizlik günü dolayısıyla yine bir farkındalığa imza attı. Başta belediye başkanı Alp Kargı olmak üzere belediye birimleri çalışanları çöp topladı.

20 Eylül 2021 Pazartesi 10:17
Bu haber 147 kez okundu
  ÇÖP TOPLAMA  ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

18 Eylül Dünya temizlik Günü nedeniyle Let’s Do It! Hareketinin öncülüğünde 180 ülkede ve Türkiye’de eşzamanlı olarak gerçekleştirilen etkinlik Merzifon'da da  Let's Do It Merzifon Saha Lideri Dilber SAĞIR, TEMA Vakfı Merzifon Şubesi Başkanı Kadir ACAR ve TEMA Vakfı gönüllüleri, MERÇEP gönüllüleri, Belediye personelleri, öğretmen ve öğrenciler işbirliğinde çöp körlüğünü yenmek ve farkındalık oluşturmak için gerçekleştirildi. Çanakkale parkı civarında gerçekleştirilen çöp toplama etkinliğinde yaklaşık 1 saat içinde 30 torba dolusu çoğunluğu kağıt, plastik ve cam atık olan çöp toplandı.

2008’de Estonya’da başlayan dünyanın en büyük sivil çöp toplama hareketi Let’s Do It! Merzifon saha lideri  Dilber SAĞIR, TEMA Vakfı Merzifon Şubesi Başkanı Kadir ACAR Merzifon Belediyesiyle hep birlikte bir farkındalık hareketi oluşturmaya çalıştıklarını belirttiler. TEMA Vakfı Merzifon Şubesi Başkanı Kadir ACAR çocuklarımıza daha temiz yaşanabilir bir çevre bırakmak bizim görevimiz, Avrupa'dan çöp alıp geri dönüştürken kendi çöpümüze sahip çıkamıyoruz, kendi çöpümüzü degerlendirirsek temiz ve hem de sağlıklı bir çevreye sahip oluruz"dedi. Merzifon belediye başkanı Alp Kargı ise ; " biz çocuklarımıza ve çevremize olan sorumluluğumuz ve görevimiz gereği temiz, sağlıklı bir çevre için çalışmalarımız ve bu çalışmalarla birlikte farkındalıklarımız devam ediyor"dedi. İlçedeki inşaat firmalarına ve vatandaşlarada seslenen başkan Kargı; "inşaatların atıkları olası bir yağmurda fırtınada caddelere yayılıyor ve çevre kirliği ile birlikte insan sağlığına büyük zarar veriyor, çevreyi kirletme insan sağlığı ile oynamaya kimsenin hakkı yok"dedi. Mahalle sakinlerinin çöplerini belirli saatlerde çöp konteynırlarına atmalarınıda söyleyen başkan Kargı; " temizlik araçlarımızın çöp toplama saatlerine yakın çöpler atılırsa, ne koku olur nede haşere oluşur, buna önemle uyulmasını rica ediyorum"dedi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV