banner17
30 Mayıs 2024 Perşembe

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

“Hoşgeldin Kutlu Misafir Ramazan”

Diyanet Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan bu yılda sayısız nimetle, binlerce güzellik ile geldi, hoş geldi” dedi.

24 Mart 2023 Cuma 08:24
Bu haber 247 kez okundu
“Hoşgeldin Kutlu Misafir Ramazan”

 Başkan Topal, Müslümanlar için büyük öneme sahip olan ramazanın başlaması münasebetiyle yaptığı açıklamada: “Rabbimizin bizlere büyük bir lütfu olan bu güzel ve özel zaman dilimini fırsat bilerek, Kur’an ayı olan Ramazan’ı ruhuna uygun olarak Kur’an Ahlakı ile ahlaklanarak geçirelim.

Ramazan bütün yıl boyunca bunalan, daralan, gönüllerimize ferahlık getirir. Asırlar öncesinden bizlere gönderilen Kur’an mesajını bir kez daha anlamaya çalışma vaktidir. Ramazan’ın kalbinde Kur’an-ı Kerim vardır. Ramazan binlerce nimetiyle gelir ve yeni bir ruh üfler bizlere…

Sadece midemize değil, sözümüze, gözümüze, gönlümüze, aklımıza bütün benliğimize sahip çıkma oruç tutturma vaktidir. Başta kendimiz olmak üzere ailemize, sevdiklerimize, toplumumuza yenilenme fırsatı verir. Ramazan’ın bu güzel atmosferini iyi değerlendirmek gerekir. Ramazan nimete şükretmeyi, açın halinden anlamayı paylaşmayı öğretir bize. Bütün ibadetlerin ruhunu yakalamaya Allah’a kul olmaya güzel ahlak sahibi olmaya çalışarak Ramazan-ı şerifi değerlendirelim.

Ramazan gönüller yapma ayıdır, gönüllerden gönüllere iyilik taşıma ayıdır. Ramazan yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Gelin bu Ramazan ayında depremzede kardeşlerimizi unutmayalım. Hep birlikte yaralarını saralım. Ekmeğimizi paylaşalım. Gönlü kırık, yüreği buruk bir tek kişi bırakmadan el birliği ile gönül birliği ile bu Ramazan’ı yaşayalım.”dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2023 yılı Ramazan ayı temasını “Ramazan ve Dayanışma” olarak belirlediğini ifade eden Başkan Topal: “Kısa bir süre önce asrın felaketi olarak ifade edilen büyük bir felaketle sarsılan milletimiz yardımlaşma ve dayanışmanın da en güzel örneklerini sergiledi.

Deprem ve arkasından yaşanan sel afeti nedeniyle bu yıl Ramazan ayına buruk başlıyoruz. Büyük acılar yaşadık ve inşallah bu acıların ve zorlukların üstesinden hep birlikte geleceğiz.

Güzel dinimiz İslam’ın bizlere öğütlediği yardımlaşma, paylaşma ve dayanışmayı bu Ramazan depremzede kardeşlerimizle paylaşarak onların yaralarını sararak Ramazan’ın ruhuna uygun bir şekilde geçirelim. Müminler ancak kardeştir” düsturunca kardeşlerimizin dertlerini hafifletmeye, yaralarını sarmaya hiçbir yaralı gönül kalmayıncaya kadar devam edelim.

Bu duygu ve düşünceler ile Ramazan'ın milletimize, gönül coğrafyamıza ve İslam alemine huzur, barış, adalet ve merhamet getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederiz.” diye konuştu.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV