banner17

08 Ağustos 2020 Cumartesi

AK PARTİLİ DİKMEN; "TADIMIZ KAÇTI" !

İÇME SUYUNA KALICI ÇÖZÜM

Belediye Başkanı Alp Kargı, İller Bankası Genel Müdürlüğü, Samsun Bölge Müdürlüğü ve projesinin yapımını gerçekleştiren firma yetkilileriyle içme suyu projesinin detaylarının görüşüldüğü toplantıda bir araya geldi.

29 Ağustos 2019 Perşembe 08:29
Bu haber 649 kez okundu
İÇME SUYUNA KALICI ÇÖZÜM

 İçme suyu şebekesi projesinin bir belediye başkanı için en riskli işlerden biri  olduğunu belirten Belediye Başkanı Alp Kargı “ ilçedeki içme suyu sorunun kalıcı bir çözüme ulaşması için bu projenin hayata geçirmesi gerekmekte idi . bununla ilgili gereken adımlar atıldı. İller Bankası Samsun Bölge Müdürlüğü ve projesinin yapımını gerçekleştiren firma yetkilileriyle izlenecek yol haritasının detaylarını titizlikle oluşturuyoruz. Kullanılacak olan borulardan tutunda nerede ne şekilde yerleştirileceğine kadar bütün detayları görüşüyoruz.  Bu proje çerçevesinde 320 km kazı yapılacak. Hatırlatmak isterim ki Yağmur suyu toplama proje için ilçede 15 km kazı yapıldı durum ortada.  İçme suyu projesi için 320 km’lik hummalı bir çalışmaya başlayacağız. Halkımızın da vereceği destek ve göstereceği hoşgörü ile bu işi alnımızın akıyla tamamlayıp içme suyu sorununu kalıcı olarak sonuca ulaştıracağız” dedi.

Başkan Kargı açıklamasının devamında “İller Bankası Genel Müdürlüğü, Samsun Bölge Müdürlüğü, şehrimiz için çok büyük önem arz eden içme suyu şebekesi, depoları ve kuyu bağlantılarının yenilenmesi projesinin yapımını gerçekleştiren firma yetkilileriyle detaylı görüş alışverişinde bulunduğumuz bir toplantı gerçekleştirdik. Merzifon'umuzun su sorununun çözümüne büyük ölçekli olarak katkı sağlayacak olan, özverili ve yoğun bir mesai gerektiren bu dev projenin hayata geçirilmesi aşamasında en doğru şekilde hareket etmek için bilgi paylaşımında bulunduk. Bu verimli toplantımıza katkı sunan İller Bankası Genel Müdürlüğü İnş. Müh. Alp Sekmen, İnş. Müh. Arman Doğan, Jeo. Yük Müh. İlker Bektaş, Elektrik Elektronik Yük. Müh. Erhan Çiftçi, ASG Çevre Ltd. Şti. Çevre İnş. Yük. Müh. Dr. Ali Sait Güllü, JEOPRO Müh. Ltd. Şti. Jeoloji Müh. İlker Başar ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürümüz Selim Armut ve teknik personeline teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV