banner17
01 Temmuz 2022 Cuma

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İNSAN KAYNAKLI

Tema Vakfı Merzifon Temsilcisi Dr.Kadir Acar ,Dünyanın Meydana Geldiği Dönemle Şimdiki Dönem Arasında Çok Büyük İklim Değişikliği Olduğuna Dikkat Çekti.

08 Haziran 2022 Çarşamba 11:44
Bu haber 102 kez okundu
  İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ  İNSAN KAYNAKLI

Bu iklim değişikliğe neden olan sebeplerin yüzde 90'nın insan kaynaklı olduğunu söyleyen TEMA Vakfı Merzifon  Temsilcisi Dr. Kadir Acar ,İnsan doğa 

ilişkilerindeki köklü değişmelerin çevreyi kirlettiğine vurgu yaptı. Acar ; "Fosil yakıt tüketiminden aşamalı olarak vazgeçmeli, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeliyiz. En bol enerji kaynağı olan güneş ışığı, yerkabuğu altındaki depolanmış ısıyı ve insanlığın kullanımına açık olan rüzgar, su, dalga ve biyolojik kütlelerde bulunan enerjileri tercih etmeliyiz. Yeni teknolojiler ve yaşam biçimi sayesinde enerji tüketimi azaltılmalı, karbonsuz enerji teknolojileri kullanılmalı, benzeri görülmemiş teknolojik, ekonomik ve siyasi yenilikler aracılığı ile küresel ve ulusal enerji sektörünü; kullandığımız enerjinin yarısından fazlasının atık ısıya dönüştüğünü, enerji verimliliği açısından müthiş bir potansiyel bulunduğunu dikkate almalıyız. Gerekli önlemlerinin alınmaması halinde gelecek nesillerin ihtiyaçlarının karşılamasının güçleşeceği sorunun çözümünün yaşamı sürdürecek kadar tüketerek israfı önlemektir” dedi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV