banner17
01 Nisan 2023 Cumartesi

MERZİFON TEK YÜREK

İnsanlık adına utanıyoruz

Türkiye Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇSEN) Amasya İl Temsilcisi Satılmış Doğan, 6 Şubat tarihinde yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinin ardından basın açıklamasında bulundu.

11 Mart 2023 Cumartesi 10:47
Bu haber 92 kez okundu
İnsanlık adına utanıyoruz

 6 Şubat 2023 Pazartesi günü, merkez üssü Kahramanmaraş’ta gerçekleşen 2 büyük deprem afeti nedeniyle; Hatay, Adıyaman, Adana, Kahramanmaraş, Malatya, Diyarbakır, Elâzığ, Gaziantep, Osmaniye, Kilis ve Şanlıurfa il ve ilçelerinde yaşayan bebekler, çocuklar, gençler, anneler, babalar, dedeler, nineler, 46.000 canın kaybedildiğini söyleyen TEÇSEN Amasya İl Temsilcisi Satılmış Doğan, “Hayatını kaybeden tüm deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve milletimize başsağlığı diliyoruz” dedi.

Doğan, yaptığı basın açıklamasının devamında şunları belirtti:

Büyük Deprem Afeti olduğu dakikadan itibaren yemek yemedik, su içmedik, uyku uyumadık, sıcak yatağımıza giremedik. Yediğimiz yemekten, içtiğimiz sudan, sıcak yatağımızdan utandık. Özür dileriz.

Hangi sözümüz öksüz, yetim ve sıcak yuvasından ayrılmış bebeklerimizin, çocuklarımız, gençlerimizin kaybettiği güven duygusunu, yaşama hevesini, neşesini, gülen yüzlerini geri getirebilir ki? Hangi sözümüz, yaşamış olduğumuz bu travmayı hafifletebilir ki?

Birbirimizin canını, malını, evlatlarını korumak ve kollamak hepimizin toplumsal sorumluluğu ve göreviyken, daha hayatın ne olduğunu anlamadan, büyük bir acıyla hayata veda etmiş olan canlarımız için insanlığımız adına utanç duyuyoruz ve özür dileriz.

Maalesef, doğal afetler kontrolümüz dışındaki faktörler olsa da felaketin boyutunun artmasında "İnsan" faktörünün etkili olması, denetim eksiklikleri, sorumluların sorumsuzca davranması, aç gözlü insanların üç kuruş fazla kazanması için malzemeden çalması, düzgün, güvenli ve yaşanabilir bir konut yapamadığımız için utanarak özür dileriz.

Ülkemizdeki siyasi tartışmaların, kavgaların ve çekişmelerin, doğal afetler gibi hayatımızı tehdit eden olaylara karşı hazırlık yapma konusunda işbirliği yapmamızı zorlaştırdığını gördüğümüz halde siyasi farklılıklarımızı bir kenara bırakarak, doğal afetlere karşı ortak bir mücadele yürütmek için birlikte hareket edemediğimiz için özür dileriz.

Umarız ki zaman, yaralarımızı iyileştirmek için bir araç olur ve kayıplarımızı kabullenmemize yardımcı olur.

Ülkemizi derin yasa boğan büyük deprem afeti nedeniyle canla başla mücadele eden, yerli, yabancı arama kurtarma ekiplerine, madencilerimize, doktorlarımıza, hemşirelerimize, askerimize, emniyet personellerimize, ambulans şoförlerimize, kepçe operatörlerimize, kamyon şoförlerimize, aşçılarımıza, kamu görevlilerimize, yardımlaşma ve dayanışma örneği gösteren aziz milletimize sonsuz teşekkür ederiz.”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV