banner17
13 Temmuz 2024 Cumartesi

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

Kreş ve Gündüz Bakım Evinin Temeli Atıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi Selahattin-İlkay Saka Kreş ve Gündüz Bakım evinin Temel atma törenini gerçekleştirdi.

23 Ağustos 2023 Çarşamba 09:08
Bu haber 826 kez okundu
Kreş ve Gündüz Bakım Evinin  Temeli Atıldı

 Temel Atma törenine Amasya Valisi Yılmaz Doruk, Ak Parti Amasya Milletvekilleri Hasan Çilez ve Haluk İpek, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Ak Parti İl Başkanı Ekrem Toto, hayırsever vatandaşlar Selahattin-İlkay Saka, Merzifon Kaymakamı Ali Güldoğan, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Bakan Göktaş açılış konuşmasında , “Çocuklarımızın en iyi imkânlarda aile bütünlüğünü önceleyerek, geleceğe hazırlanması ülkemize ve bütün insanlığa karşı görevimiz. Pek çok ülkeyi gerilerde bırakan bir çocuk nüfusuna sahip olduğumuz düşünüldüğünde bugün burada geleceğimizin temellerini attığımız net bir şekilde anlaşılacaktır.

Anne ve çocuk sağlığı hizmetlerinden başlayarak çocuğun gelişim süreci bütüncül bakış açısı gerektirmektedir.

Çocukların sağlıklı,  sosyal ve duygusal yönden güçlü, her türlü tehlikeden uzak,  problem çözme yeteneği yüksek ve üretken birer yetişkin olmaları toplumsal kalkınmanın da son derece önemi bir parçasıdır.

Bizler Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı olarak tüm çalışma arkadaşlarımızla çocuklarımız için yeni projeler geliştirip hayata geçiriyoruz. Nitekim Bakanlığımızca denetimi yapılan 2 binden fazla kreşte

55 binden fazla çocuğumuz hizmet almakta. Tüm çocuklarımızın kreş hizmetinden eşit şekilde yararlanması, fırsat eşitliğinin sağlanması için kreş hizmetlerinde son derece hassas davranıyoruz.

Örneğin şehit ve gazi çocuklarının ekonomik durumuna bakılmaksızın kreş hizmetinden ücretsiz yararlanmasını sağlıyoruz.Çocuklarımız için yapacağımız her yatırım, onlara en iyi imkânları sunmak ülkemize yapacağımız en büyük hizmetlerden biri.Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocuklarla ilgilenirken, onları severken, bizler de dönüşürüz.Çocuklarla aramızdaki sevgi bağı vicdanımızı diri tutar.  Bizleri daha merhametli ve empati duygusu güçlü bireyler yapar. Sevgi ve merhametin hâkim olduğu bir dünyada yaşamak için çocuklara ihtiyacımız var.

Sözlerimi bu kreşte eğitim görecek çocuklarımızın ülkemiz ve bütün insanlık için hayırlı işler yapmasını dileyerek noktalarken, emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Konuşmalarında ardından İl Müftüsü Durmuş Ayvaz’ın yaptığı duanın ardından Kreş ve Gündüz bakım evinin açılışı yapıldı.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV