banner17
29 Mayıs 2022 Pazar

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

KURŞUNLAR SİZDEDİR,SIZI BİZDEDİR. SİZDEKİ YARANIN ÖZÜ BİZDEDİR.

Merzifon Gençleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Koçak; " Hocalı katliamında hayatını kaydebenlerin hatırası önünde Merzifon Gençleri Olarak saygıyla eğiliyoruz"dedi.

01 Mart 2022 Salı 09:33
Bu haber 182 kez okundu
  KURŞUNLAR SİZDEDİR,SIZI BİZDEDİR.  SİZDEKİ YARANIN ÖZÜ BİZDEDİR.

Merzifon Gençleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Koçak Hocalı katlimanı ile ilgili açıklamasında; "Ermenistan Cumhuriyeti birlikleri tarafından, 25-26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ bölgesinde Hocalı şehrine düzenlenen saldırıda, 106’sı kadın, 63’ü çocuk ve 70’i yaşlı olmak üzere, toplam 613 Azerbaycan vatandaşı katledilmiştir. 76’sı çocuk, 487 kişi yaralanmış, 1275 kişi de esir alınmıştır. O tarihten bu yana kayıp olan 150 kişinin akıbeti bilinmemektedir. Sivil halka yöneltilen bu insanlık dışı saldırganlık ve Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisinin işgali neticesinde bir milyona yakın Azerbaycanlı kardeşimiz yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılmış ve o tarihten bu yana kaçkın hayatı yaşamaya mahkûm edilmişlerdir.Merzifon Gençleri olarak, Azerbaycanlı soydaşlarımızın bundan 30 yıl önce Hocalı’da karşı-karşıya kaldıkları hunharca saldırı ve katliamı her zaman kalbimizin en derinlerinde hissediyor, bu acıyı paylaşıyoruz. Ermenistan Cumhuriyeti birliklerince gerçekleştirilen bu katliamı şiddetle kınıyoruz. Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermeni ahlaksızlığını aziz milletimiz lanetle ve nefretle hatırlayacaktır.

Bu Duygu ve düşüncelerle hocalı katliamının 30. yılında hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, tüm Azerbaycanlı kardeşlerimize en samimi başsağlığı dileklerimizi sunuyor ve katliamda hayatını kaybedenlerin hatırası önünde Merzifon Gençleri Olarak saygıyla eğiliyoruz"ifadelerine yer verdi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV