banner17
28 Temmuz 2021 Çarşamba

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

MERZİFON İTFAİYE 112'ye BAĞLANDI

Emniyet 155, Jandarma 156 , Sağlık 112, Orman 177' numaralarının toplandığı 112 Acil Çağrı Merkezine, ilçe itfaiyelerinin de entegre çalışmaları kapsamında Merzifon İtfaiye Müdürlüğünün "110" acil çağrı numarasının entegresi sağlandı. Kurumlara acil ulaşmak için artık tek numara 112 oldu.

30 Haziran 2021 Çarşamba 10:46
Bu haber 269 kez okundu
  MERZİFON İTFAİYE  112'ye BAĞLANDI

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Merzifon belediye başkan yardımcısı Erkan Ergül; " Tüm acil çağrıların tek numara ve merkezden karşılanarak sevk ve koordine edilmesi amacıyla İçişleri Bakanlığının 81 ilde hayata geçirdiği proje kapsamında  kurulan "112 Acil Çağrı Merkezi" dün itibari ile ilçemiz itfaiyeside entegre oldu"dedi.

"110, 112, 155, 156 ve 177 gibi çok sayıda hat üzerinden acil çağrı yapılması nedeniyle uygulamada yaşanan çeşitli zorluklara dikkat çeken Başkan Yardımcısı Ergül; "Merkezin iki amacı bulunuyor; acil çağrı yapılmasını gerektirecek durumlarda vatandaşlarımızın birden çok numara yerine tek bir numarayı bilmeleri ve acil çağrı alındıktan sonra ihtiyaç duyulacak tüm ekiplerin en kısa sürede olay mahalline ulaştırılması. Böylelikle zaman ve maliyet tasarrufu, hizmette etkinlik sağlanacak, ilgili kurumlarımız arasında koordinasyon ve iş birliği de artırılmış olacak, asılsız çağrılar nedeniyle iş yükünün artmasına ve vatandaşlarımız arasındaki 'Acaba böyle bir durumda nereyi aramalıyım?' şüphesini buradan önlemiş olacak"dedi. Başkan Yardımcısı Ergül itfaiye araçlarının üzerinde yazan 110 rakamının silinerek yerine 112 yazıldığını belirtti.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV