banner17
04 Aralık 2021 Cumartesi

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

"şehrin ileriye dönük kalkınma anayasasının temellerini atıyoruz" diyen başkan Kargı "hiç yerimizde saymadık"

Merzifon'umuzu her alanda en iyiye, en güzele ulaştırmak için daha ne yapabiliriz sorusunun cevabını bulma ve çözümleri uygulama çabası kapsamında, canımızı sıkan konuların başında gelen küresel ısınmanın ve susuzluğun çok büyük tehdit olduğu günümüzde, kırsal kalkınmaya destek olmak, çiftçilerimize alternatif başarı haritaları oluşturabilmek için yaptığımız bu çalışmalarla herkesin anlayacağı şekilde ifade etmek için söylüyorum; "şehrin ileriye dönük kalkınma anayasasını hazırlamaya çalışıyoruz"dedi.

19 Temmuz 2021 Pazartesi 11:33
Bu haber 283 kez okundu

 Merzifon'un kadın girişimci, çiftçi, muhtar, kanaat önderi, akademisyen insanları ile Tohumluk Vakfı üyelerinin bir araya getirildiği , ilçe kaymakamı Gürkan Demirkale'nin de bu birliktekliğe eşlik ettiği toplantı ve incelemeler ardından açıklamalarda bulunan Merzifon belediye başkanı Alp Kargı; "Göreve geldiğimiz günlerden bu yana birçok zorlu koşula rağmen hiç yerimizde saymadık, hep Merzifon'umuzu her alanda en iyiye, en güzele ulaştırmak için daha ne yapabiliriz sorusunun cevabını bulma ve çözümleri uygulama çabasında olduk. Şimdi en çok canımızı sıkan konuların başında gelen küresel ısınmanın ve susuzluğun çok büyük tehdit olduğu günümüzde, bu mesaimiz doğrultusunda kırsal kalkınmaya destek olmak, çiftçilerimize alternatif başarı haritaları oluşturabilmek, bilgi ve birikim paylaşımı yapabilmek adına bu konuda yurdumuz genelinde başarılı bir duruş sergileyen Tohumluk Vakfıyla iletişime geçtik. Herbiri birbirinden kıymetli ve alanında uzman kadrosuyla çağrımıza duyarsız kalmayan değerli vakıf üyelerinden Tohumluk Vakfı Başkanı Pınar AYHAN, Başkan Yardımcısı Mehmet AKYÜREK ve eşi, Prof. Dr. Bülent GÜLÇUBUK, Prof. Dr. Melahat AVCI BİRSİN, Prof. Dr. Zeliha ESER ve Tohumluk Vakfı İstanbul Temsilcisi Ebru GÜZEL'i iki gün şehrimizde misafir ettik.

Kaymakamımız Sn.Gürkan DEMİRKALE'nin de katılımlarıyla şehrimiz için model oluşturabilecek kadın girişimci, çiftçi, muhtar, kanaat önderi, akademisyen vb.hemşehrilerimizle Tohumluk Vakfı üyelerini bir araya getirdik. Yapacakları çalışmada veri tabanı oluşturmak adına kıymetli hocalarımıza şehrimizi gezdirdik, köy ziyaretleri yaptık. Kendilerini çiftçi ve girişimcilerimizle buluşturduk. Kurmayı planladığımız fabrika ile ilgili çok derin görüş alışverişinde bulunduk.

Biliyoruz ki bu tarz çalışmalar kolay yazıya dökülmüyor. Yaptığımız bu çalışmalarla - herkesin anlayacağı şekilde ifade etmek için söylüyorum ki- şehrin ileriye dönük kalkınma anayasasını hazırlamaya çalışıyoruz.Daha önce KOÇ Holdingle, şehrimizin kanaat önderleriyle, bugün Tohumluk Vakfıyla ve bundan sonra başka kıymetli ekiplerle kuracağımız diyaloglar, bu anayasanın temel taşlarını oluşturacak.Herkes akşamdan sabaha bir sonuç beklese de bunun uzun bir planlama olduğunun çok iyi farkındayız ve sabırla çok güzel sonuçlara ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz"dedi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV