banner17
22 Haziran 2024 Cumartesi

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

Sorunları Çözen, Çözecek Olan da Biziz

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Amasya İl Temsilcisi Kerem Camcı, eğitim çalışanlarının, kamu görevlilerinin onlarca sorununu çözüme kavuşturduklarını belirterek, “Öğretmeninden genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının sorunlarına, üniversite idari personelinden akademik personelin sorunlarına her konuda çalışmamız sürüyor. İstikametimizi gündelik değişkenlere göre bozmayacak bir kararlılıkla yürüyüşümüz sürecek, üyemize ve ülkemize kazandırmaya, çözülmemiş sorunları da çözmeye devam edeceğiz” dedi.

07 Nisan 2023 Cuma 08:14
Bu haber 975 kez okundu
Sorunları Çözen, Çözecek Olan da Biziz

 EMEK MÜCADELEMİZİ ÖZGÜRLÜK MÜCADELEMİZDEN HİÇ AYIRMADIK, AYIRMAYACAĞIZ

Camcı bugüne kadar değerlerinden, ilkelerinden taviz vermediklerini, bugünden sonra da ilkelerinin ışığında, istikamet üzere yürümeyi sürdüreceklerini vurgulayarak, “Emek mücadelemizi özgürlük mücadelemizden hiç ayırmadık, birbirinin mütemmimi olarak görmeye devam edeceğiz. Biz alınmış olan hakların, hayata geçirdiğimiz ‘kazanımların altında yerimiz, terimiz, imzamız var’ derken bazıları hamaset olarak algılıyor ama biz hakikatin her fırsatta kayda geçmesi için söylüyoruz. Memur-Sen’in tüm hizmet kollarındaki kazanımlarını tek tek sayacak değilim. Memur-Sen olarak yayımladığımız ‘Emek Mücadelemizle 802 Kazanım’ kitabımız; sorunları görenin, sorunları çözenin ve var olan sorunları çözecek olanın da biz olduğumuzun, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olduğunun kanıtıdır” ifadelerini kullandı.

Eğitim-öğretim ve bilim hizmet kolu çalışanlarının ‘nöbete ücret’ sorununu Eğitim-Bir-Sen’in çözdüğünü bildiğini kaydeden Camcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sınav görevi ücretlerinin düzeltilmesini/yükseltilmesini sağlayan biziz. 3600 ek gösterge sorununu geniş bir kitle için çözen biziz. 280 bin sözleşmelinin 2011’de kadroya geçişini sağladığımız gibi şimdi de 460 bini bulan sözleşmelinin kadroya geçirilmesini sağlayan biziz. Toplu sözleşme ikramiyesinin getirilmesini, yükseltilmesini sağlayıp yüzde iki barajını geçen sendika üyelerine 918 lira ödenmesini sağlayarak ‘sendikacılığa özen, sendikalı olmaya önem’ kazandıran biziz. 50/d’lilerin 33/a’ya alınmasını sağlayan biziz. İdari izinli sayılan hâllerde ders ücreti ödenmesini sağlayan biziz. 4/C’lilerin önce 4/B’ye geçirilmesini, mücadeleye devam edip daha sonra da kadroya geçirilmesini sağlayan da biziz. Tüm kazanımlarımızı sayacak değilim. Sadece eğitim-öğretim ve bilim hizmet kolu kazanımlarımızı, yeni kazanımlarımız hariç, ‘80 Kazanım’ diye geçmişte kitapçık olarak yayımladık.”

GAYRETİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Hız kesmeden gayret göstermeye devam ettiklerini dile getiren Camcı, “7. Dönem Toplu Sözleşme 2023 Ağustos ayında gerçekleşecek. İstiyoruz ki acil sorunlarımızı toplu sözleşme öncesi çözebilelim. 1. dereceye yükselen tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesini sağlayacak olan da yine biziz. Yardımcı hizmetler sınıfının genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesini sağlayacak olan yine biziz. Üniversite idari personeline kurumlararası yer değişikliği hakkı verilmesi için toplu sözleşme kararı alan da takip eden de hayata geçirilmesini sağlayacak olan da yine biziz. Şube müdürlerinin, araştırmacıların, mühendislerin, eğitim müfettişlerinin ve bazı personelin maaş skalasındaki yerini gören, dile getiren, gayret gösteren, en düşük devlet memuru maaşının yükseltilmesi için oransal değil seyyanen zam yapılması için girişimlerde bulunan, bunun peşini bırakmayan da biziz. Deprem bölgesindeki personelin fazla çalışma ücreti ile tazminatların tavan miktarından ödenmesi için uğraşan da biziz. Alan değişikliğinden dava konusu ettiğimiz yönetici atama yönetmeliğine varana kadar her konunun takipçisiyiz” şeklinde konuştu.

Camcı, öğretmeninden genel idare hizmetleri ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının sorunlarına, üniversite idari personelinden akademik personelin sorunlarına her konuda çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, “İstikametimizi gündelik değişkenlere göre bozmayacak bir kararlılıkla sendikal yürüyüşümüz sürecek, üyemize ve ülkemize kazandırmaya, çözülmemiş sorunları da çözmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

MİLLÎ İRADENİN, İSTİKRARIN YANINDA OLACAĞIZ

Memur-Sen olarak, bugüne kadar kritik süreçlerde tutumlarının hep milletten yana olduğunu hatırlatan Camcı, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye’nin demokratikleşmesinde de çok büyük payımız var. Emek ve hürriyet birbirinden ayrılmaz, diyoruz. Vesayete karşı milletin değerlerini, iradesini, özgürlüğünü savunduk her zaman. 28 Şubat’a karşı temel özgürlükleri ve sivil siyaseti, ‘Savunan Adam’ı; darbe planlarına, gece yarısı muhtıralarına karşı millet iradesini, ‘Uzun Adam’ı; 15 Temmuz

işgal ve darbe girişimine karşı irademizi, vatanımızı, varlığımızı, bekamızı savunduk. Duruşumuz belli, kararımız nettir. Millî iradenin, istikrarın yanında olacağız yine.”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV