banner17
13 Temmuz 2024 Cumartesi

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

Topal, 47. Başkanlar Kurulu Toplantısına Katıldı

Diyanet Sen Amasya Şube Başkanı Mehmet Topal, Genel Başkan Ali Yıldız başkanlığında Nevşehir Kozaklı’da gerçekleştirilen Diyanet-Sen 47. Başkanlar Kurulu toplantısına katıldı.

18 Mart 2023 Cumartesi 09:25
Bu haber 291 kez okundu
Topal, 47. Başkanlar Kurulu Toplantısına Katıldı

 Başkan Topal toplantıya ilişkin açıklamasında: Diyanet- Sen’in Türkiye'nin yarınlarında etkili, güçlü söz sahibi olan bir sendika olarak bu ülkenin, yeni yüzyılına damgasını vuracak bir sivil toplum örgütü olduğunu belirterek “Diyanet- Sen aklıyla ve gövdesiyle yarının Türkiye’sinin asıl mimarıdır. Diyanet- Sen ve onu büyüten erdemli insan kitlesiyle, değerlerinden taviz vermeden, diğerlerini incitmeden, yılmadan, kırmadan, korkmadan Hak için, haksızlara son vermek için, sendikacılık yapıyor. Güçlü bir sendika; güçlü düşünceler, işler, fikir ve değerler demektir. Değerleri olmayan, geleneği bulunmayan, geleneğini gününe taşıyıp üretemeyen bir toplum dünyaya söz söyleyemez, geleceğe anlam katamaz. Kurucu Hilfü'l-Fudul ruhumuz, bizi birbirimize olduğu kadar geçmişimizi bugüne ve bugünümüzü de geleceğe bağlayan en önemli bağdır.” dedi.

geleceğe omuz omuza

Diyanet-Sen’in yirmi beşinci yılına ulaşmak üzere olduğunu hatırlatan Başkan Topal, “Gün, geçmişe takılıp kalma günü değil geleceğe ve ufka yürüme günüdür.   Yeni şeyleri ancak geçmişten ilham alarak geleceği inşa edecek olanlar söyleyebilirler.   Yeni şeyleri ancak bugüne inançları ve yarına umutları olanlar söyleyebilirler. Ortak akıl ve toplumsal uzlaşma temelinde, kuşatıcı bir vizyon, yetkin bir kadro anlayışıyla sorunlarımızın tamamını çözüme kavuşturmak mümkündür. Önemli olan bundan tam yirmi beş yıl önce Ahmet Yıldız ve arkadaşlarının en zor şartlarda yaktığı dava meşalesini günümüze taşıyan bir bilinçle geleceğe omuz omuza yürüme ve medeniyet seviyesini aşma iradesi gösterebilmemizdir.” ifadelerine yer verdi.

ÜLKEMİZ ASRIN DAYANIŞMASINI GÖSTERMİŞTİR

Din görevlilerinin her zorlu süreçte olduğu gibi deprem sürecinde de bölgede hizmet eden en aktif grup olduğunu söyleyen Başkan Topal, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli iki depremle sarsılan ve 11 ilimizi etkileyen depremler nedeniyle ülke olarak zor bir süreç yaşadığımızın altını çizen Yıldız “Depremler sonrası bölgede yaralar sarılmaya çalışılırken, her zorlu süreçte olduğu gibi deprem sonrası da sosyal medya platformlarında ve bazı basın yayın organlarında bölge de din görevlilerinin olmadığına dair yalan ve iftira haberler din görevlilerimizi ve bizleri derinden üzmüştür. 11 ilimizi etkileyen deprem sonrası bölgede arama kurtarma hizmetlerinden, cenaze, defin hizmetlerine, depremin travmalarını sarmak için manevi destekten, yemek ve yardım hizmetlerine sahada en aktif görev alan kesim din görevlilerimiz olmuştur. Depremde 11 ilimiz etkilendi, ancak 85 milyon bu acıyı içimizde hissettik. Bütün kalbimizle, dualarımızla, maddi manevi depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya çalıştık. Diyanet İşleri Başkanlığımız ilk günden bölgeye diğer illerdeki 69 müftüyü görevlendirdi. Yine özellikle cenaze yıkama, kefenleme ve defin işlemleri için 4 Bini bayan olmak üzere 16 Bin 300  Diyanet personeli bölgede görev yaptı. Ayrıca 97 TDV görevlisi arama kurtarma ekibinde görev aldı. Dönüşümlü olarak görevlendirmeler halen devam ediyor. Diyanet-Sen olarak da deprem bölgesindeki 11 il ve bazı ilçeleri ziyaret ettik. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte yakınlarını kaybeden Din Görevlilerimize taziye ziyaretlerinde bulunduk. Yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hizmetlerine sahada birebir şahit olduk. Bütün bunlar ortadayken hala bölgede devlet nerede? Diyanet nerede? söylemlerinin iyi niyetten yoksun, devletimizi, Diyanetimizi karalamaya yönelik söylemler olduğunu düşünüyoruz. Bu tür söylemler kesinlikle bu topraklara ait söylemler değildir. Bu tür söylemler bu vatanın mayasıyla örtüşmez. Bu tür söylemleri yayanları şiddetle kınıyor,   Hakk’ın ve halkımızın vicdanına havale ediyoruz. Bu kişilerin hukuki yönden de cezasız kalmaması için konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Gün birlik ve beraberlik günü. Gün yaraları birlikte sarma günü. Gün kalplere dokunma günüdür.” diye konuştu.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEKRAR TEKRAR ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

11 ilimizi etkileyen depremler sonrası ülke olarak depremzede kardeşlerimiz için yardım seferberlikleri başlatıldığını belirten Topal, Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak maddi yardımlar konusunda da taşın altına ellerini koyduklarını belirterek Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak 10 Bin TL yardımda bulunduk. Bir çok başkanımız 1 aylık maaşlarını depremzede kardeşlerimize bağışladı. Şubelerimizden tırlar dolusu yardımlar bölgeye gönderildi ve son olarak “Kadınlardan Kadınlara Yardım Paketi” kampanyası ile içerisinde kadınlara özel her türlü malzemenin yer aldığı paketler 8 Mart itibariyle bölgeye gönderilmeye başlandı. Kadınlar komisyonu başkanlarımızın organizasyonu ile gerçekleştirilen bu yardımlardan dolayı genel merkez ve şube kadınlar komisyonu üyelerimize ve emeği geçen herkese tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

HEDEFİMİZ 100 BİN ÜYE

Yeni haklar için Diyanet-Sen’i daha da büyütmek gerektiğinin altını çizen Başkan Topal , Yüzler, binler, on binlerle başladığımız kutlu yolculuğa, bugün 90 binin üzerindeki üye sayımızla hizmet kolumuzun hakim sendikası, örgütlenme oranı olarak ise sendikacılığın bir numaralı sendikasıyız. Hayalleri olmayan, düş kurmayan sendikalar başarıya ulaşamaz. Biliyorsunuz Mayıs ayında sendikaların üye sayıları tespit ediliyor. Mayıs ayı için bizim hedefimiz 100 bin üyeyi yakalamak. Ben teşkilatıma, teşkilatımın bel kemiği şube başkanlarıma güveniyorum. Hizmet kolumuzdaki her çalışan Diyanet-Senli olana kadar bu hizmet yarışı devam edecek. Birlerden buralara geldik, inşallah 90 binlerden 120 binlere rahat rahat çıkacağız. Ben teşkilatlarımıza güveniyorum. Ben yönetimlerimize inanıyorum, başaracağız.” diye konuştu.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV