banner17
29 Mayıs 2022 Pazar

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

TOPAL'DAN ÇİLEZE HODRİ MEYDAN

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, zam geri çekilene kadar elektrik faturasını ödemeyeceğini duyurması ardından Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez'in "Hadi ödeme. Ödersen namertsin.Senin elektrik paranı ben ödeyeceğim" paylaşımına bir tepkide 24. dönem CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal'dan tepki geldi.

11 Şubat 2022 Cuma 09:30
Bu haber 200 kez okundu
TOPAL'DAN ÇİLEZE  HODRİ MEYDAN

 Son dönemde gıdadan akaryakıta, ete ekmeğe, suya elektriğe doğalgaza yapılan zamlar halkı isyan noktasına getirmiştir. Halk zam yağmuru altında ezilmiş orta direk dediğimiz kavram ortadan kalkmış fakir ve zengin kavramları kalmıştır. %5 civarında zengin bulunmasına karşın fakir ve yoksul oranı %80’in üzerine çıkmıştır.Genel başkanımız halkın sesi olmuş, garip gurabanın fakir fukaranın hakkını aramış duruma tepkisini koymuştur. Her platformda zamların geri çekilmesini istemesine rağmen iktidar cephesi halktan yana değil sermayeden yana olmayı ve yandaş şirketlerini daha da zenginleştirmeyi tercih etmiştir. Elektrik şirketlerini bile şaşırtan biz bile bu kadar zam beklemiyorduk dedirten iktidar tarafını seçmiş halkın oylarıyla seçilen vekiller de sermayenin avukatlığına soyunmuştur.

Ölümü gösterip sıtmaya razı etme peşindeler. İktidar şark kurnazlığı peşinde. %127 zammı yapıp bunu kısım kısım cüzi miktarlarda düşürüp halkın tepkisini azaltmaya çalışacaklar tıpkı daha 3-4 ay önce yaşananlar gibi. Nasıl olsa halk yine bize teveccüh gösterir yine bizi iktidar yapar gelen zamlar iki gün sonra unutulur diye hafife aldıkları halk onlara en büyük akıl tutulmasını sandıkta yaşatacak. Kimse genel başkanım Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemlerini hedef alarak ‘adi ve hafif bir politika’ cümlesini kullanamaz. Hele hele ‘senin elektrik faturanı ben ödeyeceğim’ hiç diyemez. Hasan Çilez Genel başkanımın faturasını ödemek senin haddin değil. Madem elektrik faturası ödemeye meraklısın Amasya’nın merkezi, 6 ilçesi ve 372 köyünde faturasını ödeyemeyen halkın faturasını öde. Hadi hodri meydan"dedi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV