banner17
09 Şubat 2023 Perşembe

MERZİFON TEK YÜREK

toplumun dinamikleri ile oynamaktan vazgeçin

Ulusal market tartışmalarına Gelecek Partisi Merzifon İlçe Başkanı Hacı Bekir Kurt’ta yaptığı basın açıklamasıyla tepkisini dile getirdi.

07 Aralık 2022 Çarşamba 09:29
Bu haber 141 kez okundu
toplumun dinamikleri ile oynamaktan vazgeçin

   Gelecek Partisi Merzifon İlçe Başkanı Hacı Bekir Kurt açıklamasında, “Ülke gündemini son bir haftadır meşgul eden, aslında yirmi yıllık iktidar döneminde önlenemez bir şekilde büyüyen ve güçlenen, bazı çevrelerin iddiasına göre 'Kartel' olarak değerlendirilen, her sokakta bir tane açılırken mahalle bakkal, manav, büfe ve pazarcı esnafının tüm karşı çıkış, itiraz ve dert yanmalarına rağmen kulak asılmayan, Avrupa' da ki uygulamalarının şehir dışında olduğu hatırlatmalarına alaycı cevaplar veren, 'biteceğiz ' diyen küçük esnafa, ' Siz de bir araya gelin, büyüyün, yoksa hayat şansınız yok' diye cevap veren, hukuki alt yapısı bile olmayan bir zincir market sorunu, rant kavgası ya da düşmanlaştırılması ile karşı karşıyayız” dedi.

 

Ülke ekonomisinin bozuk oluşunun, hayat pahalılığının fahiş olmasının ve mevcut iktidara karşı yeni bir kampanyanın alevlendirildiği zannı ile gıda ve perakende satış dernek üyesi market zincirlerine adeta fatura edilmeye çalışıldığını söyleyen Gelecek Partisi Merzifon İlçe Başkanı Hacı Bekir Kurt, “MHP Genel başkanı sayın Devlet Bahçeli'nin partisinin grup toplantısında ''Vatandaşımızın kesesine dokunan kim olursa olsun karşısındayız. Gün aşırı yapılan zamların toplumsal ve ekonomik huzurumuza tahammülsüzlük olduğu kanaatindeyim. Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ ile irtibat ilişkisinin titizlikle araştırılması gerektiğine de inanıyoruz. Bu aç gözlülere müsamaha edilmemelidir. Açık açık sesleniyorum! Ölünüzü dirinizi, her gün birinizi, bir gün hepinizi müstehak olduğunuz sonuçlarla billahi yüzleştireceğiz. Taviz yoktur. Teslimiyet yoktur. Geri dönmek yoktur. Geriden bakmak yoktur. Hakkımızı, hukukumuzu ve huzurumuzu çiğnemek asla söz konusu olmayacaktır'' sözlerini sarf etmesi bu karşılıklı ve üst perdeden kavgayı başlatmış oldu.Karşılık elbette gecikmedi. Gıda ve perakendeciler derneği başkanı ve BİM marketler zinciri CEO'su sayın Galip Aykaç ''Televizyonlarda salyalarını akıtıp küfredenlere, bilmedikleri konuları biliyormuş gibi yapanlara, peynir- yumurtayı sadece sofralarında görüp peynir- yumurta yorumu yapanlara, size burada ekmek yedirmeyiz diyen yerel yöneticilere, ziraattan anlamayan ziraat oda başkanına (İstanbul), FETÖ ile tehdit eden parti liderlerine  söyleyeceklerimiz var. Bir dikili ağacı olmayanlar size ve bize bu yakıştırmaları yapıyorlar. Bre ahlaksızlar, bre densizler, size bundan sonra sizin tonunuzla cevap vereceğim bilesiniz! İnsanlar sizin yalanlarınıza hiç bir şekilde itibar etmediler'' şeklinde ve aynı ağırlıkta cevabı bu kavgayı nerelere götürüleceğini hep birlikte göreceğiz"dedi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV