banner17
30 Mayıs 2024 Perşembe

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

VESAYETE NE SİYASİ ALANDA NE DE SENDİKAL ALANDA İZİN VERMEDİK

Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı, 7. Olağan kongresinde Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın güven tazelemesinin ardından tebrik mesajı yayımladı.

25 Mart 2023 Cumartesi 08:53
Bu haber 320 kez okundu
VESAYETE NE SİYASİ ALANDA NE DE SENDİKAL ALANDA İZİN VERMEDİK

 Başkan Camcı; “7.Olağan Kongre sonucuna göre yeniden Eğitim Bir Sen Genel Başkanı seçilen Ali Yalçın başkanımızı tebrik ediyorum. Ülkemize, üyemize, teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Nöbete ücret ödenmesinden sınav ücretlerinde adaletsizliğin son bulmasına, kariyer basamaklarının yeniden hayata geçirilmesinden 3600 ek göstergeye, Öğretmenlik Meslek Kanunu’ndan 458 bini aşkın sözleşmelinin kadroya geçirilmesine kadar her alanda terimiz, izimiz, imzamız var.

Eğitim-Bir-Sen 7. Olağan Genel Kurulu, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları, Kadınlar Komisyonu, Genç Memur-Sen, Engelli Memur-Sen yönetimleri ve Eğitim-Bir-Sen delegelerinin katılımıyla Kızılcahamam’da başladığını söyleyen Başkan Camcı açıklamasının devamında; “Yükümüz ağır, 11 ili etkileyen deprem felaketiyle ülkenin tamamının yüreği yangın yerine döndü. Rakama sığmaz, havsala almaz bir kıyameti yaşadık. 11 şehrimiz yıkımı gördü, dört şehrimiz deyim yerindeyse toza dönüştü. 15 milyona yakın insanımız sokakta kaldı. Yaklaşık 50 bin insanımızı kaybettik. 100 binin üzerinde yaralımız var. İlk günlerde bölgeye gittiğimde, yıkılan binalar da dik duran babayiğitler de gördüm. Enkazın altında kalan insanlar kadar ayağa kalkan insanlığı gördüm. Cefayı gördüğüm kadar vefayı gördüm, izzetin, onurun destanını yazan onurlu insanları gördüm. Böyle zamanlarda konuşmak kolay değil. Türkiye’nin yükü ağırdır, kemikleri çatırdatır. Evet, ülke olarak gerçekten yükümüz ağır. Onun için, omuzlarımız çökmemelidir. Acıyı, kederi yüklenip, birbirimize tutunup, dayanışmayla yerde kalanı kaldırmalıyız. İlk andan itibaren elimiz taşın altına koymaktan çekinmedik. 270 kişilik üç arama kurtarma ekibimiz depremi duyar duymaz sahadaydı. Teşkilatın tümüne kan bağışı talimatı verdik, 10 milyon 576 bin TL nakdi yardım, 150 TIR’ı aşan ayni yardım, 550 çadır bağışı yaptık. Sendikalarımızın konukevlerini depremzedelere açtık. Genel başkanlar olarak başlattığımız bir maaş bağışı kampanyası teşkilatımızın katılımıyla 1 milyon lirayı buldu. Bu yardımlarımız devam ediyor, etmelidir de. İlk andan itibaren çağrımıza, derdimize ortak olan, Memur-Sen ailesinin varlığını, birliğini, dirayetini ve merhametini sahada en üst düzeyde gösteren genel başkanlarımıza, genel yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Hepsine selam olsun.

Eğitim Bir Sen olarak bugünü inşa ederken yarının da stratejisini kurduklarını söyleyen Başkan Camcı, “Yarınlara yürürken ufkumuzu derinleştiriyor, umutları büyütüyoruz. Bizim tarihimiz mücadele ve müzakere tarihidir. Bizim mücadelemiz ekmek ve özgürlük mücadelesidir. Biz, ‘ekmek ve emek ancak özgürlükle değerlidir’ diyerek vesayeti ifşa ettik. Muhtıralara ve darbelere karşı millet iradesinin oluşturduğu hattın en ön safında bulunduk. Hep millî iradeyi savunduk. Vesayete ne siyasi alanda ne de sendikal alanda izin vermedik, fırsat vermedik.

Krizler çağındayız, Dünyanın dört bir yanında depremler, afetler, felaketler yaşandı, yaşanıyor. Bir yandan da emperyalist emellerin kışkırttığı çatışmalar sürüyor, bölgemiz yangın yeri. Emperyalist metropollerde yeni yeni stratejiler geliştiriliyor. İçeride bunun yansımalarını hep birlikte görüyoruz. Teröristler ve onun uzantıları tetikte. İşte biz bu ‘adi’ düzene karşı ‘adil’ bir düzeni savunuyoruz. Ülkemizde millî gelirin adil dağıtılması, dünyada gelir dağılımında adaletin sağlanması için çalışıyoruz. Sadece ve sadece özlük haklarıyla, salt ücret sendikacılığıyla yetinmiyoruz. Üyelerimizin, eğitim çalışanlarının, kamu görevlilerinin haklarını savunurken; üyeye, ülkeye, yerküreye hizmet sendikacılığı şiarıyla hareket ediyoruz.

İçimize, işimize ve dışımıza yolculuk’ mottosuyla gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle özgün bir anlayışla yenilikçi işlere imza attık. Nöbete ücret ödenmesinden sınav ücretlerinde adaletsizliğin son bulmasına, kariyer basamaklarının yeniden hayata geçirilmesinden 3600 ek göstergeye, Öğretmenlik Meslek Kanunu’ndan 458 bini aşkın sözleşmelinin kadroya geçirilmesine kadar her alanda terimiz, izimiz, imzamız var. Kazanımlarımızı bir kitapta toplayıp, tarihe kayıt düştük. Kurumlaştık ve kurumsallaştık. Ne dediysek, tamamına yakınını gerçekleştirdik.

“Memur-Sen'e bağlı Eğitim-Bir-Sen 7. Olağan Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirdi. 7.Olağan Kongre sonucuna göre yeniden Eğitim Bir Sen Genel Başkanı seçilen Ali Yalçın başkanımızı tebrik ediyorum. Ülkemize üyemize teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum.

En önemli işimiz, eğitim çalışanlarını bekleyen sorunlara ilişkin yeniden kolları sıvamak, sorun çözme ve kazanım üretme mücadelemizi sürdürmektir. Çünkü bizim varlık nedenimiz, üyelerimizin, eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarını iyileştirmek, özgürlük alanlarını genişletmektir. Esas kuruluş amacımız budur. Bununla birlikte, ülkemize hizmet etmeye, duyarlı davranmaya ve nerede mazlum, mağdur varsa elimizi uzatmaya, gözyaşını silmeye, haksızlıkların giderilmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Özümüzden kopmadan, ilkelerimizden ödün vermeden, kuruluş felsefemize sadık kalarak sendikal yolculuğumuzu kararlılıkla sürdüreceğiz; büyüyeceğiz ve çelikleşeceğiz. Yarına ilişkin çok daha güçlü bir teşkilatı birlikte oluşturacağız.” diye konuştu.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV