banner17
17 Eylül 2021 Cuma

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!

Sivas Kongresinin gerçekleştirilişinin 102.yılı dolayısıyla ADD Merzifon Şube Başkanı Nur açıklamada bulundu.

07 Eylül 2021 Salı 10:41
Bu haber 89 kez okundu
   YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!

 ADD Merzifon Şube Başkanı Tarık Nur açıklamasında; " Sivas Kongresi; Tam Bağımsızlığın, Ulusal Egemenliğin, Vatanın ve milletin bölünmezliğinin hiçbir şart ve koşulda vazgeçilmeyecek değerler olduğunun kabul ve ilan edildiği, “Ya İstiklal, Ya Ölüm” parolası ile Tam Bağımsızlığa giden yoldan asla dönülmeyeceğinin ilan edildiği gündür.

102 yıl önce Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde bu parolayla yola çıkan Türk Ulusu eşsiz bir zafere imza atmış, Sivas’ta aldığı kararları bir bir hayata geçirmiş, Tam Bağımsız bir ülkenin özgür, eşit yurttaşları olarak Cumhuriyet Devrimi ile çağdaşlığa doğru emin adımlarla yürümeye başlamıştır. Cumhuriyet Devrimi; Türk Ulusunun zincirlerini kırarak karanlıktan aydınlığa attığı olağanüstü bir adımdır, mimarı “Özgürlük ve Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Büyük Devrimci Mustafa Kemal ATATÜRK’tür.

Yüz yıl önce Türk Ulusunun önünde diz çöken emperyalizm, daha sonra işbirlikçileri sayesinde geri dönmüş ve 1920’lerde tankıyla, topuyla, tüfeğiyle yapamadığını işbirlikçi yönetimlerce hayata geçirmiştir.

Bu gün; cehalet, gaflet ve ihanet akıl almaz boyutlara gelmiş, çalışma hayatından sosyal hayata, eğitimden adalete, tarımdan sanayiye kadar ulusumuzun Cumhuriyet ile elde ettiği bütün kazanımlar elinden alınmıştır.

Demokrasinin temeli laiklik, büyük tehdit altındadır.

Cumhuriyetimiz yüz yaşına yaklaşırken, tarihinin en büyük saldırısı altındadır.

Atatürk ve Cumhuriyete dair ne varsa yok etmeye çalışan iktidar, Kurtuluş ve Kuruluş Savaşının simgesi haline gelmiş değerlerimizi ortadan kaldırarak toplumun hafızasını yeniden şekillendirmek, Türk Ulusu’nun geçmişle bağlarını koparmak istemektedir. Bu; totaliter, baskıcı yönetimlerin yöntemidir. Ancak unutulmamalıdır ki;

Baskı, zulüm ve sömürü varsa “Ya İstiklal, Ya Ölüm” diyenler her zaman olacaktır!

Tıbbiyeli Hikmet’in manda ve himaye isteyenlerin karşısında gösterdiği kararlı ve onurlu duruşu ile özdeşleştirerek sürdürdüğümüz mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz.

Türk Ulusu’nun Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde gösterdiği kendisini yok etmek isteyen emperyalizme karşı, özgür ve bağımsız yaşama iradesini bu gün Atatürkçüler göstermelidir.

Bu gidişi durdurmak, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında yeniden parlamenter rejime dönerek “Milli İrade”yi egemen kılmak, yaşanan tehlikenin karşısında onurlu ve net bir duruş sergilemek, Cumhuriyet ve Demokrasiden yana tüm kişi ve kurumlar için bir vatan görevidir.Atatürkçü Düşünce Derneği; Demokrasiyi, Hukuk Devletini, adaleti, bağımsız yargıyı, laik, çağdaş bilimsel eğitimi, özgür sanat ve sanatçıyı savunmaya, sömürünün her türlüsünün karşısında tavır almaya, doğasıyla, insanıyla bu ülkenin tüm değerlerine sahip çıkmaya devam edecek, mücadeleden asla vazgeçmeyecektir.

Ülkemiz ve ulusumuz için en önemli kilometre taşlarından biri olan Sivas        Kongresinin 102. yılında bir kez daha hatırlatıyoruz: Bu ülkede gerçek yurtseverler,

Atatürkçüler,

Biz var olduğumuz sürece, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve eserlerini yok etmeyi başaramayacaklar.

 Atatürkçü Düşünce Derneği; Cumhuriyetimizin temel niteliklerinden ödün vermeden sonsuza dek yaşatılması, ulusun iradesinin yeniden egemen kılınması için savaşımını aralıksız sürdürecektir.

Varlığımızı borçlu olduğumuz tek liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve yol arkadaşlarını, devrim ve demokrasi şehitlerimizi, vatan savunmasında canlarını feda edenleri bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz"ifadelerine yer verdi.

        

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV