banner17
01 Nisan 2023 Cumartesi

MERZİFON TEK YÜREK

Acı günler, zor zamanlar

YÜKSEL ERCAN

22 Şubat 2023 Çarşamba 08:42
Bu haber 83 kez okundu
 Acı günler, zor zamanlar
Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde meydana gelen deprem felaketinin üzerinden 15 gün geçti, İlk anın şaşkınlığı geçer geçmez başlayan kurtarma faaliyetlerini tüm memleket büyük bir acı içerisinde izliyoruz.
Şu sıralar bir taraftan kurtarma faaliyetleri devam ederken deprem felaketine uğrayanların bundan sonraki hayatlarına devam edebilmeleri için barınma ile ilgili çalışmalara da devam ediliyor.
Deprem bölgesinde meydana gelen kayıplarımız dolayısı ile karşı karşıya kaldığımız zorluklardan kurtulmak adına çalışmalar dört bir taraftan devam ederken depremden bir şekilde kendisini kurtarabilenlerde bundan sonraki hayatlarını nasıl devam ettireceklerinin hesabını yapıyorlar.
Deprem meydana gelir gelmez Türkiye’nin dört bir tarafından başlatılan yardım kampanyalarının afet bölgesine ulaştırılması adına vatandaş elinde olan tüm ulaşım araçları ile yollara koyuldular.
Yardımların ulaştırılması adına yapılan organizasyonların ulaştığı yerler var ulaşmadığı yerler var, Depremin ilk anından itibaren genellikle kent merkezlerine başlatılan kurtarma çalışmalarının kenar semtlere ve köylere istenildiği şekilde ulaştırılamadığı noktasına epey bir şikayet yapılıyor.
Tüm bu yapılanlar sırasında depremden kurtulmayı başaranlar önümüzdeki dönemlerde karşı karşıya kalacakları sorunların nasıl çözüleceği ile ilgili endişe dolu anlar yaşıyorlar.
Şu an dört bir taraftan yapılan yardımların 15 mart tarihine kadar devam edeceği ondan sonra kesileceği ile ilgili bilgiler alıyoruz, o tarihten sonra kendileri ile baş başa kalacaklarını söyleyen vatandaşlar şimdiden çözüm arayışına girmiş vaziyetteler.
Hal böyle olunca şu sıralarda çadırda kalanlar yada bir konteyner edinme imkanına kavuşanlar ister istemez “Alışmalıyız kendi yaramızı kendimiz sarmaya” konusunda fikir birliği etmiş durumdalar.
Aradan çok uzun yıllar geçse de 06 şubat sabahı meydana gelen depremin yaralarının kolay kolay kapanmayacağını hepimiz biliyoruz, Depremde ortaya çıkan maddi kayıplar bir tarafa en yakınlarını kaybedenlerin karşı karşıya kaldıkları travma çok uzun yıllar bizi yalnız bırakmayacak gibi.
Allah sonumuzu hayretsin..
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV