banner17

08 Ağustos 2020 Cumartesi

AK PARTİLİ DİKMEN; "TADIMIZ KAÇTI" !

İHALE İLANI

T.C.MERZİFON (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/1 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

13 Mayıs 2019 Pazartesi 08:53
Bu haber 656 kez okundu
İHALE İLANI

 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri          : Amasya ili, Merzifon ilçesi, Bahçelievler mahallesi, Kızılseki mevkii, 955 ada, 1 parselde kayıtlı, H blok, zemin kat, 1 nolu bağımsız bölüm, cinsi mesken vasıflı taşınmaz. Taşınmazın bulunduğu bina ikiz nizam olup dış cephesinin zemin kat kısmı mantolamalı, sıvalı ve boyalı, çatısı yapılı olup bina giriş kapısı demir doğrama, merdivenler mermer kaplama, korkulukları metal doğramadır. Taşınmaz; odalar, salon, mutfak, banyo ve wc den ibarettir. Giriş kapısı çelik kapı, oda tabanları liminant kaplama, iç cephesi plastik boyalı ve kartonpiyerli, kapı doğramaları ahşap, pencereler pvc, mutfa tezgahı granit, ıslak zeminler seramik, banyo ve wc duvarları etek boyu kadar fayans kaplı, daire doğalgazlıdır. Kuzey-batı-güney cepheli olup yaklaşık 100,00 m² alana sahiptir. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. İmar planı dahilindedir. Daireye eklenti halde bodrum katta kömürlük, çatıda ise teras mevcuttur.

Adresi  : Bahçelievler mahallesi, Şeyhedebali cd. Ceylan Yapı Konut Kooperatifi

Kıymeti : 125.000,00 TL

KDV Oranı        : %1

1. Satış Günü    : 18/06/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

2. Satış Günü    : 16/07/2019 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri         : MERZİFON ADALET SARAYI, 1.KAT, İCRA MÜDÜRÜ ODASI

            Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

            2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

            3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

            4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

            5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

            6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/05/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV