banner17
13 Temmuz 2024 Cumartesi

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

20 Ağustos 2018 Pazartesi 10:19
Bu haber 78827 kez okundu
T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

 

 

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Amasya İli, Merzifon İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, 902 Ada, 7 Parsel, 396,00 M² Yüzölçümlü, Betonarme Kargas Apartman ve Arsası Niteliğinde, 3. Kat, 4 Nolu Bağımsız Bölüm üzerindeki Taşınmaz. 4 Nolu Bağımsız Bölümün bulunduğu taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup çatısı yapılı ve kiremitlidir. Bina ana giriş kapısı alüminyum doğramadan mamüldür. Bina asansörlü olup merdiven basamakları seramik kaplı ve alüminyum korkulukludur. Binada bodrum kat bulunmakta, dış cephe mantolaması yapılmış durumdadır. Bağımsız Bölümün giriş kapısı çelik malzemeden yapılmış, iç cephesi boyalıdır. İç kapıları panel kapıdır. Oturum Alanı: 140,00 M²'dir. Girişte antre bulunmaktadır. Antreden mutfak, salon ve üç odaya geçilmektedir. Wc ve banyo bölümleri mevcuttur. Elektrik ve susu tesisatı mevcut ve kullanılabilir durumdadır. Oda tabanları laminant parke, ıslak zeminler seramik ve fayans kayhıdır. Pencere doğramaları PVC'dir. Isınma Sistemi doğalgazlı kaloriferlidir. Mutfakta tezgah altı dolap ve tezgah üstü dolap bulunmaktadır. Yöre iskan bölgesi olarak gelişim göstermiş, ulaşım yürüme mesafesindeki ana trafik yolundan sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge her türlü belediye imkanlarından yararlanmaktadır.

Adresi                          : Bahçelievler Mah. Şeker Sok. Yalçın Apt. No:12 K:3 D:4 Merzifon/ AMASYA

Arsa Payı                     : 1/5

İmar Durumu             : Merzifon Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün                                 19/10/2017 Tarihli İmar Durum Belgesi dosyadasındadır.

Kıymeti                        : 185.000,00 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler    : Türkiye Garanti Bankası A.Ş lehine 27/12/2012 Tarih ve 7177 Yevmiye                            Numara ile İPOTEKLİ'dir.

1. Satış Günü              : 17/09/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü              : 15/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri                      : Merzifon Adalet Sarayı, 3. Kat, Dinlenme Salonu, Merzifon/AMASYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Merzifon İcra Müdürlüğünün Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O Merzifon Şubesinde bulunan TR380001500158007290500828 IBN hesabımıza T.C Kimlik Numarası, İhale Katılımcısı Adı/Soyadı, Dosya Numarası bilgilerinin yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın "ŞARTSIZ, KESİN VE SÜRESİZ" Teminat Mektubunu vermeleri veya Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O'ya ait Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan POS Cihazından yatırarak Tahsilat Makbuzunu sunmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 Sayılı Kananun 1. Maddesine göre "DÖVİZ" teminat olarak kabul edilmemektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/286 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/08/2018

 

 

 

 

 

 

  
Anahtar Kelimeler: 2015/286 TLMT.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV