banner17
28 Temmuz 2021 Çarşamba

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

2019/1017 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

08 Şubat 2021 Pazartesi 08:57
Bu haber 6751 kez okundu
 T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Amasya İli, Merzifon İlçesi, Sofular Mahallesi, 38 Ada, 8 parsel, 4 nolu bağımsız bölümde kayıtlı 65/330 arsa paylı mesken niteliğindeki taşınmaz; Sofular Mahallesi, Fidan Sokak, Fidan Apartmanı No:19 adresinde bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu ana bina arsa içerisinde bodrum üzeri Dört Katlı olup katlarının mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Ana bina bitişik nizam olup, dış cephesi sıvalı, mantolamalı ve boyalı, çatısı yapılıdır. Bina, pencere doğramaları pvc dir. Bina ana giriş kapısı, balkon ve merdiven korkulukları metal doğramadır. Apartmanın giriş-hol kısmı, merdivenler ve sahanlıklar mozaik kaplamadır. Taşınmaz 3. Katta bulunmakta olup, bu daire içerisinde odalar, salon, mutfak, hol, banyo ve wc den ibaret piyesleri mevcuttur. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. Odaların tabanları laminant parke kaplı ve iç cephesi plastik boyalıdır. Kapı doğramaları ahşap, pencereler pvc, mutfak tezgâhı, tezgâh altı ve üstünde dolaplar mevcuttur. Islak zeminler seramik döşeli, banyo ve wc duvarları fayans kaplı, daire doğalgazlıdır. Binada doğu cephede bulunan balkon pvc doğrama ile kapatılmıştır. Elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur. Isınma sistemi doğalgazdır. Daire batı-doğu cepheli olup yaklaşık olarak brüt kullanım alanı 146,00 m2 dir. Daire 4+1 tipindedir. Emlak Beyan Değerinde binanın inşaat bitim yılının 1991 tarihli ve yaklaşık 21-30 yıllık yaş grubunda olduğu görülmüştür. Bina 3. Sınıf inşaat grubundadır. Yöre iskân bölgesi olarak gelişim göstermiş olup, ulaşım yürüme mesafesindeki ana trafik yolundan sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge her türlü Belediye imkânlarından yararlanmaktadır. Taşınmaz Merzifon Belediyesine, Hükümet Konağına,parklara, okullara ve camilere yürüme mesafesindedir. Taşınmazın tapuya işlenmiş kömürlük eklentisi bulunmaktadır.
Adresi :Sofular Mahallesi, Fidan Sokak, Fidan Apartmanı No:19 Merzifon Amasya
Yüzölçümü : 146,00 m2
Arsa Payı : 65/330
İmar Durumu :Merzifon Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 27/08/2020 Tarihli İmar Durum Belgesi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın E 4 kömürlük eklentisi bulunmaktadır ve Türk Ekonomi Bankası A. Ş. lehine satış talep edilen ipotek şerhi ve diğer haciz kayıtları haaricinde başkaca bir şerh bulunmamaktadır
1. Satış Günü : 18/03/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/04/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı, 3. Kat, Dinlenme/Satış Salonu Merzifon/ AMASYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1017 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2021
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV