banner17
28 Temmuz 2021 Çarşamba

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

2016/470 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

01 Mart 2021 Pazartesi 09:11
Bu haber 7455 kez okundu
 T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Merzifon İlçesi, Mahzen Mah. 340 Ada, 13 Parsel, 2. Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm, 111/1490 Arsa Pay/Paydalı, 389,35 M² Yüzölçümlü, Mesken Niteliğindeki Taşınmaz. Ana binanın tüm katların mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Ana bina bitişik nizam olup, dış cephesi mozaik kaplamalı ve çatısı yapılıdır. Binada bulunan balkon ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Bina giriş kapısı ferforje metal doğramadır. Apartmanın merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplamadır. Binada asansör bulunmaktadır. Satışa konu daire içerisinde salon, mutfak, odalar, banyo ve wc den ibaret piyesleri mevcuttur. Dairenin giriş kapısı ahşap kapıdır. Odaların tabanları laminant parke kaplı, iç cephesi saten boyalı ve kartonpiyerli, kapı ve pencere doğramaları ahşap, mutfak tezgâhı(mermer), tezgâh altı ve üstünde dolaplar mevcuttur. Mutfak ve giriş-hol zeminleri seramik kaplamadır. Islak zeminler seramik döşeli, banyo ve wc duvarları fayans kaplıdır. Banyoda duşa kabin ve klozet bulunmaktadır. Binada doğalgaz bağlantısı bulunmakta, ancak daire içerisinde petekler olmasına rağmen iç gaz tesisat hattı çekilmemiştir. Elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur. Daire doğu-batı cepheli olup yaklaşık olarak brüt kullanım alanı 120,00 m2 dir. Daire 2+1 tipindedir.
Adresi : Mahzen Mah. Lise Cad. No:3 Merzifon/AMASYA
İmar Durumu : Merzifon Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün İmar Durum Belgesi dosyada mevcuttur.Emlak Beyan Değerinde binanın inşaat bitim yılının 2001 tarihli ve yaklaşık 19 yıllık olduğu görülmüştür. Binanın üzerinde bulunduğu arsa bitişik nizam 5 kat inşaat yapmaya müsaadeli ve ticaret sahasındadır. Bina 2. Sınıf inşaat grubundadır. Yöre iskân bölgesi olarak gelişim göstermiş olup, ulaşım yürüme mesafesindeki ana trafik yolundan sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge her türlü Belediye imkânlarından yararlanmaktadır. Taşınmaz resmi kurumlara, okullara, camilere ve parklara yürüme mesafesindedir.
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Merzifon Tapu Müdürlüğü'nün 29/06/2007 Tarih ve 2855 Yevmiye Sayılı yazısı ile Akbank T.A.Ş lehine İPOTEK Şerhi mevcuttur. Diğer Haciz, Şerh, Beyan ve İrtifak Bilgileri tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/04/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı, 3. Kat, Dinlenme/Satış Salonu Merzifon/AMASYA
SATIŞ ŞARTLARI : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/470 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV