banner17
29 Temmuz 2021 Perşembe

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

2020/236 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

19 Mart 2021 Cuma 08:26
Bu haber 6483 kez okundu
 T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Merzifon İlçesi, Yenimahalle Mahallesi, 653 Ada, 2 Parsel, 4. Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm, 9/65 Arsa Pay/Paydalı, Beş Katlı Betonarme Karkas Niteliğindeki Dubleks Mesken. Parsel imar durumunda ayrık nizam olmasına rağmen, halihazırda ana bina ikiz nizam olup, dış cephesi sıvalı, boyalı, mantolamalı ve çatısı yapılıdır. Bina pencere doğramaları pvc ve giriş kapısı metal doğramalıdır. Balkon ve Fransız pencere önü korkulukları ferforje metal doğramadır. Apartmanın merdivenleri ve sahanlıkları mermer döşelidir. Binada asansör mevcuttur. Satışa Konu Taşınmaz: Apartmanın 4. Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölümündeki Dublesk Dairesi olup, bu daire içerisindeki odalar, salon, mutfak, banyo, duş, kiler, wc ve teras gibi piyesleri mevcuttur. Dairenin girikiş kapısı çelik kapıdır. Odaların tabanları laminant parke kaplı, iç cephesi saten boyalı ve kartonpiyerli, kapı doğramaları ahşap panel, pencereler pvc'dir. Islak hacimlerin zeminleri seramik döşeli, banyo ve wc duvarları fayans kaplı, bina doğalgazlıdır. Dairede bulunan balkonlar alüminyum doğramalı temperli katlanabilir cam balkon ile kapatılmıştır. Elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur. Isınma sistemi doğazgazlıdır. Daire kuzey-doğu cepheli olup, yaklaşık olarak alt ve üst dahil brüt kullanım alanı 120,00 m²'dir. Daire alt ve üst kat olarak 2+1 tipindedir.
Adresi : Yenimahalle Mah. Alparslan Türkeş Cad. No:23 Saydam Apt. Merzifon / AMASYA
Yüzölçümü : 302,00 m2 (ANA TAŞINMAZIN)
Arsa Payı : 9/65
İmar Durumu : İnşaat tarzı Merzifon Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04/11/2020 tarihli İmar Durum Belgesi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 295.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 19/02/2016 Tarih ve 1140 yevmiye ile 107236 Kimlik Numaralı Yapı 6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır beyanı ve 14/12/2017 tarih ve 9826 yevmiye ike kat mülkiyetine çevrildiği beyanı bulunmakta olan taşınmazda ipotek şerhi ve haciz kayıtları haricinde başkaca bir şerh bulunmamaktadır
1. Satış Günü : 06/05/2021 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 02/06/2021 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı, 3. Kat, Dinlenme/Satış Salonu Merzifon/ AMASYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/236 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV