banner17
29 Temmuz 2021 Perşembe

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

2020/216 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

26 Mart 2021 Cuma 08:33
Bu haber 4886 kez okundu
 T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Merzifon İlçesi, Yenimahalle, 873 Ada, 1 parsel, zemin kat 2 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, taşınmazın açık adresi Amasya ili Merzifon ilçesi Yenimahalle mahallesi Garip Hafız sokak no:12 Hüseyin Bey Apartmanı 2 nolu bağımsız bölüm şeklindedir. Ana taşınmazın bulunduğu arsa içerisinde üç katlı betonarme karkas bina olduğu ve bu ana binanın katlarının mesken olarak kullanıldığı görülmüştür.Ana bina ayrık nizam olup, dış cephesi sıvalı, boyalı, mantolamalı ve çatısı yapılıdır.Bina pencere doğramaları pvc ve giriş kapısı metal doğramalıdır.Balkon, merdiven ve fransız pencere önü korkulukları ferforje metal doğramadır.Apartmanın merdivenleri ve sahanlıkları mermer döşelidir.Değer tespiti yapılan daire, yukarıdaki özellikleri belirtilmiş olan apartmanın zemin kat 2 nolu bağımsız bölümündeki dairesi olup, bu daire içerisinde odalar, salon, mutfak, banyo ve wc gibi piyesleri mevcuttur.Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır.Odaların tabanları laminant parke kaplı, iç cephesi saten boyalı ve kartonpiyerli, kapı doğramaları ahşap panel, pencereler pvc dir.Islak hacimlerin zeminleri seramik döşeli, banyo wc duvarları fayans kaplı bina doğalgazlıdır.Mutfak alt ve üst dolapları mutfak tezgahı bulunmaktadır. Daire bulunan balkonlar alüminyum doğramalı temperli katlanabilir cam balkon ile kapatılmıştır.Elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur. Isınma sistemi doğalgazlıdır.Daire kuzey doğu güney cepheli olup yaklaşık olarak brüt kullanım alanı 96,00 m2 dir.Daire 2+1 tipindedir.Emlak beyan değerinde binanın inşaat bitim yılının 2016 tarihli ve yaklaşık 4 yıllık olduğu görülmüştür.Bina 2.sınıf inşaat grubundadır.Yöre iskan bölgesi olarak gelişim göstermiş olup ulaşım yüreme mesafesindeki ana trafik yolundan sağlanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölge her türlü belediye imkanlarından yararlanmaktadır.
Arsa Payı : 6/42
İmar Durumu :İnşaat tarzı Merzifon Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04/11/2020 tarihli İmar Durum Belgesi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 05/01/2017 tarih ve 65 yevmiye ile kat mülkiyetine çevrildiği beyanı bulunmakta olan taşınmazda ipotek şerhi ve haciz kayıtları haricinde başkaca bir şerh bulunmamaktadır
1. Satış Günü : 18/05/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/06/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı, 3. Kat, Dinlenme/Satış Salonu Merzifon/ AMASYA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Merzifon İlçesi, Sofular Mahallesi, 48 Ada, 3 Parsel 11 nolu bağımsız bölümde kayıtlı 1/12 arsa paylı taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, taşınmazın açık adresi; Amasya ili Merzifon ilçesi Sofular mahallesi Sulu sokak no:6/11 şeklindedir.Söz konusu taşınmaz Sofular mahallesi, sulu sokak no:6, 48 ada 3 parseldeki 385,00 m2 yülölçümlü arsa içerisinde dört katlı betonarme karkas bina olduğu ve bu ana binanın katlarının mesken olarak yapıldığı görülmüştür.Ana bina bitişik nizam olup, dış cephesi sıvalı,boyalı,mantolamalı ve çatısı yapılıdır.Bina pencere doğramaları pvc ve giriş kapısı metal doğramalıdır.Balkon, merdiven ve fransız pencere önü korkulukları alüminyum doğramadır.Apartmanın merdivenleri mermer döşeli, sahanlıkları nano-granit seramik kaplamadır.Binada asansör mevcuttur.Değer tespiti yapılan daire, yukarıdaki özellikleri belirtilmiş olan apartmanın üçüncü kat 11 nolu bağımsız bölümündeki dubleks dairesi olup, bu daire içerisinde yaşam odası, yatak odası, antre ve banyo wc gibi piyesleri mevcuttur.Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır.Odaların tabanları laminant parke kaplı, iç cephesi saten boyalı ve kartonpiyerli kapı doğramaları ahşap panel pencereler pvc dir.Islak hacimlerin ve antrenin zeminleri seramik döşeli banyo ve wc duvarları fayans kaplı, bina doğalgazlıdır.Elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur.Isınma sistemi doğalgazdır.Daire güney cepheli olup yaklaşık olarak brüt kullanım alanı 71,00 m2 dir.Daire 1+1 tipindedir.Emlak beyan değerinde binanın inşaat bitim yılının 2018 tarihli ve yaklaşık 2 yıllık olduğu görülmüştür. Bina 2.sınıf inşaat grubundadır.Yöre iskan bölgesi olarak gelişim göstermiş olup, ulaşım yürüme mesafesindeKİ ana trafik yolundan sağlanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölge her türlü belediye imkanlarından yararlanmaktadır.
Arsa Payı : 1/12
İmar Durumu :İnşaat tarzı Merzifon Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04/11/2020 tarihli İmar Durum Belgesi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 28/03/2017 Tarih ve 2458 yevmiye ile 150055 Kimlik Numaralı Yapı 6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır beyanı ve 13/11/2018 tarih ve 9059 yevmiye ile kat mülkiyetine çevrildiği beyanı bulunmakta olan taşınmazda ipotek şerhi ve haciz kayıtları haricinde başkaca bir şerh bulunmamaktadır
1. Satış Günü : 18/05/2021 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 14/06/2021 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı, 3. Kat, Dinlenme/Satış Salonu Merzifon/ AMASYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/216 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/03/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV