banner17
17 Ağustos 2022 Çarşamba

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

2021/338 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

01 Ocak 2022 Cumartesi 10:18
Bu haber 894 kez okundu
 T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Merzifon İlçesi, Mahzen Mahallesi, 909 Ada, 83 Parsel, 4 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı Taşınmazın bulunduğu ana binanın, beş katlı betonarme karkas bina olduğu, her katta tek daire bulunduğu, ana binanın zemin katının iş yeri, üst katların ise mesken olarak kullanılmaktadır. Ana bina blok nizam olup, dış cephesinin mantolaması yapılmış ve boyalı, çatısı yapılıdır. Binada Fransız pencere ve balkon önlerinde ferforje metal doğramalı korkuluk bulunmaktadır. Binada asansör vardır.
Daire, apartmanın Üçüncü kat 4 nolu Bağımsız Bölümündeki 3+1 dairesi olup, dairenin giriş kapısı çelik kapı, içerisinde odaları, salon, mutfak, banyo, antre, hol, kiler, ebeveyn banyo ve we den ibaret piyesleri mevcuttur. Odaların tabanları laminant parke döşeli, iç cephesi saten boyalı, kapı doğramaları ahşap panel, pencereler PVC doğrama (ısı camlı), mutfak tezgâhı, tezgâh altı ve üstünde dolaplar mevcuttur. Islak zeminler seramik döşeli, banyo ve we duvarları fayans kaplı ve daire doğalgazlıdır. Daire bulunan balkonlar alüminyum doğramalı temperli katlanabilir cam ile kapatılmıştır.
Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, 1/1000 ölçekli İmar Durum Belgesinde ticaret+konut alanında blok nizam 5 kat inşaat yapmaya uygun olduğu belirtilmiştir. Daire doğu-güney-kuzey cepheli olup yaklaşık olarak net kullanım alanı 116,34 m2, balkonlar 11,70 m2 ve brüt kullanım alanı
167,70 m2 dir. Binanın 6-10 yaş aralığında olduğu görülmüştür. Bina 2. Sınıf inşaat grubundadır. Yöre iskân ve ticaret bölgesi olarak gelişim göstermiş olup, ulaşım yürüme mesafesindeki ana trafik yolundan sağlanmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu parsel sosyal alanlara, parklara, okullara, resmi kurumlara ve camilere yürüme mesafesindedir. Taşınmazın bulunduğu bölge her türlü Belediye imkânlarından yararlanmaktadır.
Adresi : Mahzen Mah. Taştan Sönmez Caddesi, No;48/4. Kat:3 Merzifon / AMASYA
Yüzölçümü : 399,19 m2 ana taşınmaz
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu :Merzifon Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 21/09/2021 tarihli yazısı ile sunulan İmar Durum Belgesi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 725.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 31/08/1987 tarih ve 1987 yevmiyeli beyan ile imar düzenlemesine alınmış, yönetim planı oluşturulmuş ve kat mülkiyetine çevrilmiştir
1. Satış Günü : 10/02/2022 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/03/2022 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı, 3. Kat, Dinlenme/Satış Salonu Merzifon/ AMASYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/338 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV