banner17
06 Aralık 2022 Salı

BAŞKANDAN TARİHİ İMZA

T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

2018/715 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

15 Haziran 2022 Çarşamba 08:11
Bu haber 862 kez okundu
 T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İl, Merzifon İlçe, 952 Ada, 2 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, KIZILSEKİ TOPRAKLIK Mevkii, B BLOK 2.KAT 6 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın Mahmut ŞİMŞEK' e isabet eden 1/2 hissesi satışa çıkartılmış olup, taşınmazın açık adresi Bahçelievler Mahallesi, Kuvayi milliye caddesi Ada 3 sitesi B Blokta 2.Kat D:6 Amasya Merzifon şeklindedir. Taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır.Taşınmaz 6-10 yaş aralığındadır. Taşınmaz B/Blok ayrık nizam 5 Katlı betonarme karkas binanın 2.katında bulunup Ada 3 sitesi alanı içinde Kuvayi milliye caddesi ile cepheli doğu yönlüdür. Kuzey-Batı yönü site bahçesine cephelidir. Ara kat konumundadır. Taşınmazın bulunduğu B Blokta dış cephe mantolama mevcut olup, asansör bulunmaktadır. Ortak çıkış kat merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Daire yaklaşık brüt 122,00 m2, net 95,00 m2 olup, 3+1 tipindedir. Salon, oda, mutfak, yatak odası, banyo, wc, kiler, hol şeklinde piyeslerden oluşan, taşınmazın giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmaz doğalgaz tesisatlıdır. Elektrik ve sıhhi tesisatı bulunmaktadır. Camları PVC, zemin döşemesi laminant parke kaplamadır. We-banyo seramik kaplı olup mesken(daire) içi boyalıdır, mutfak dolap ve tezgâhı, 2 adet balkonu bulunmaktadır. Site içerisinde araç park yeri vardır. Taşınmaz Merzifon ilçesinin gelişim göstermiş bir mevkiinde bulunmaktadır. Şehir içi minibüs hattı üzerinde bulunup, kapalı Pazar alanı ve Çanakkale parkı (belediye sosyal tesisleri) ve Karamustafa paşa devlet hastanesine, okullara, camilere yürüme mesafesindedir. Etrafında yine yürüme mesafesinde marketler bulunmaktadır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi Kuvayi Milliye Caddesi Ada 3 Sitesi B Blok 2.Kat No 6 Merzifon Amasya Merzifon / AMASYA
Yüzölçümü : 1.353,00 m2
Arsa Payı : 1/25
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/08/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 01/09/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : MERZİFON ADALET SARAYI 3.KAT SATIŞ SALONU
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İl, Merzifon İlçe, 952 Ada, 2 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, KIZILSEKİ TOPRAKLIK Mevkii, B BLOK İKİNCİ KAT 6 NOLU BB Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın Abdullah CAN' a isabet eden 1/2 hissesi satışa çıkartılmış olup, taşınmazın açık adresi Bahçelievler Mahallesi, Kuvayi milliye caddesi Ada 3 sitesi B Blokta 2.Kat D:6 Merzifon Amasya şeklindedir.Taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz 6-10 yaş aralığındadır. Taşınmaz B/Blok ayrık nizam 5 Katlı betonarme karkas binanın 2.katında bulunup Ada 3 sitesi alanı içinde Kuvayi milliye caddesi ile cepheli doğu yönlüdür. Kuzey-Batı yönü site bahçesine cephelidir. Ara kat konumundadır. Taşınmazın bulunduğu B Blokta dış cephe mantolama mevcut olup, asansör bulunmaktadır. Ortak çıkış kat merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Daire yaklaşık brüt 122,00 m2, net 95,00 m2 olup, 3*1 tipindedir. Salon, oda, mutfak, yatak odası, banyo, wc, kiler, hol şeklinde piyeslerden oluşan, taşınmazın giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmaz doğalgaz tesisatlıdır. Elektrik ve sıhhi tesisatı bulunmaktadır. Camları PVC, zemin döşemesi laminant parke kaplamadır. We-banyo seramik kaplı olup mesken(daire) içi boyalıdır, mutfak dolap ve tezgâhı, 2 adet balkonu bulunmaktadır. Site içerisinde araç park yeri vardır. Taşınmaz Merzifon ilçesinin gelişim göstermiş bir mevkiinde bulunmaktadır. Şehir içi minibüs hattı üzerinde bulunup, kapalı Pazar alanı ve Çanakkale parkı (belediye sosyal tesisleri) ve Karamustafa paşa devlet hastanesine, okullara, camilere yürüme mesafesindedir. Etrafında yine yürüme mesafesinde marketler bulunmaktadır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi Kuvayi Milliye Caddesi Ada 3 Sitesi B Blokta 2.Kat Daire 6 Merzifon Amasya Merzifon / AMASYA
Yüzölçümü : 1.353 m2
Arsa Payı : 1/25
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/08/2022 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 01/09/2022 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : MERZİFON ADALET SARAYI 3.KAT SATIŞ SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/715 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/06/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV