banner17
10 Aralık 2023 Pazar

Saka'dan Cumhur İttifakına Tam Destek

T.C. MERZİFON (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

19 Şubat 2018 Pazartesi 15:07
Bu haber 69830 kez okundu
T.C. MERZİFON (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Amasya ili, Merzifon ilçesi, Mahzen mahallesi, 343 ada, 2 parselde kayıtlı, 163,00 m² ana taşınmaz üzerinde, avlulu ahşap ev vasıflı taşınmaz. Ana taşınmaz üzerinde iki katlı ahşap ev, kümes ve samanlık bulunmaktadır. İki katlı ev 51,54 m² alanda, duvarları ahşap iskelet kerpiç dolgulu, ahçap çatılı ve kiremitli, zemin katta 1 oda, 2 mutfak, 1. katta ise 2 oda ve hol mevcut olup, ısıtma sistemi sobalı ve 65-70 yıllık yapıdır. Samanlık 28,13 m² büyüklüğünde iki katlı, ahşap çatılı ve üzeri kiremitli olup 45-50 yıllık yapıdır. Kümes 23,53 m² tek katlı, ahşapve 5-30 yıllık yapıdır. İmar planı dahilinde olup 3 katlı bitişik nizam inşaat yapmaya müsadelidir. Şehir merkezine ulaşımı kolay, yol, elektrik ve su hizmetleri mevcuttur.

Kıymeti                        : 85.353,97 TL

KDV Oranı                 : %1

1. Satış Günü              : 21/03/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü              : 18/04/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri                      : MERZİFON ADALET SARAYI 3. KAT SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜ YANI

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/02/2018

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

 

 

Arif YILMAZ

Satış Memuru

100863

e-imzalıdır

 

Anahtar Kelimeler: 2015/30 SATIŞ
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV