banner17
06 Aralık 2022 Salı

BAŞKANDAN TARİHİ İMZA

T.C.MERZİFON İCRA DAİRESİ

2021/384 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

16 Haziran 2022 Perşembe 08:16
Bu haber 1006 kez okundu
 T.C.MERZİFON İCRA DAİRESİ
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İl, Merzifon İlçe, 382 Ada, 27 Parsel, CAMİCEDİT Mahalle/Köy, 4.kat 8 nolu bb Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, taşınmazın açık adresi Camicedit Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 113/8 Bekirbey Apartmanı Amasya Merzifon şeklindedir. Dava konusu taşınmaz; Camicedit Mahallesi, Cumhuriyet Cad. No:113 Bekir Bey Apartmanı, 382 Ada 27 Parseldeki 401,00 m2 yüzölçümünde arsa içerisinde, beş katlı bina olduğu, bu ana binanın zemin katlarının iş yeri, üst katların ise mesken ve ofis olarak kullanıldığı görülmüştür. Ana bina bitişik nizam olup, dış cephesi akrilik boyalı, çatısı yapılı olup, apartmanın ana giriş kapısı alüminyum doğramadır. Balkon korkulukları demir doğrama olup, merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer döşelidir. Bina dış cephe pencere etrafı söve mevcuttur. Binada asansör bulunmamaktadır.Değer tespiti yapılan daire, yukarıdaki özellikleri belirtilmiş olan apartmanın Dördüncü kat 8 nolu Bağımsız Bölümündeki 3+1 dairesi olup, bu dairenin giriş kapısı ahşap doğramalı, içerisinde odaları, salon, mutfak, banyo, antre, hol, kiler ve wc den ibaret piyesleri mevcuttur. Oda mahallerin iç cephesi plastik boyalı, kapı doğramaları ahşap, pencereler PVCÇısı camlı)dir. Mutfak tezgâhı, tezgâh altı ve üstünde dolaplar mevcuttur. Islak zeminler seramik döşeli, banyo ve wc duvarları fayans kaplı ve daire doğalgazlıdır.
Adresi : Camicedit Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 113 Bekir Bey Apartmanı No 8 Merzifon Amasya Merzifon / AMASYA
Yüzölçümü : 401,00 m2
Arsa Payı : 200/4000
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Qnb Finansbank A.Ş. Lehine 310.000,00 14/08/2020 tarih 6766 yevmiye sayılı ipotek şerhi
1. Satış Günü : 10/08/2022 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/09/2022 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MERZİFON ADALET SARAYI 3.KAT SATIŞ SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/384 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/06/2022
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV