banner17
25 Mayıs 2024 Cumartesi

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

GÜNDEM BAŞKANLIK DEĞİL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Türkiye'nin çok önemli sorunları bulunduğunu ifade ederek, "Terör var, ekonomi var, eğitim var, FETÖ var. Birçok yapı varken Türkiye'nin gündemini değiştirip sanki bütün bunların kurtuluş reçetesi sadece başkanlıkmış gibi algılatmak doğru değil." dedi

22 Ekim 2016 Cumartesi 08:28
Bu haber 2576 kez okundu
 GÜNDEM BAŞKANLIK DEĞİL

Torun, partisinin Merzifon İlçe Başkanlığında düzenlenen toplantısında yaptığı konuşmada, şu anda sınır ötesi bir operasyon söz konusu olduğunu, Musul'da DEAŞ terörüne karşı başlatılan bir mücadele bulunduğunu söyledi.Bunun en kısa sürede sonlandırılmasını beklediklerini dile getiren Torun, "Bizim beklentimiz sınırlarımızı güvence altına almak. O da Türkiye'yi tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması ya da yok edilmesidir. Bu operasyonun can kaybına uğramadan amacına yönelik şekilde uygulanması ve bitirilmesini temenni ediyoruz." diye konuştu.

Torun, son günlerde bir başkanlık sisteminin gündeme geldiğini, bu konuda geçmişte söylediklerinin açık ve net olduğunu anlatarak, Türkiye'nin demokratik parlamenter sistemini devam ettirmesi gerektiğini ifade etti.Başkanlık sistemiyle neyin ifade edildiğini bilmediklerini belirten Torun, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçmişte de kimse bunu anlatmadı. Bilinmiyor, bilinmeyen bir şeyin peşinden gitmenin bir anlamı yok. Bunu isteyen kim? Recep Tayyip Erdoğan. Talep eden kim? Recep Tayyip Erdoğan. Nasıl bir başkanlık, Recep Tayyip Erdoğan'a göre bir başkanlık mı? Zaten Cumhurbaşkanlığı yetkisini aşan, Anayasa'yı ihlal eden bir Cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız. Yarın başkanlık rejimi ile bizi neyin beklediğini bilmiyoruz. Demokratik parlamenter sistemin işleyişinde bir eksiklik var mı? Bunları tespit edelim. Bu sistemi 93 seneden beri yerleştirmenin mücadelesini yaşıyoruz. Birinci sınıf demokrasiye kavuşmanın mücadelesini yapıyoruz. Bunu yapma yerine bütün bu hafızayı, birikimi silip yeni bir sistem tartışması açtık. Türkiye bunları hak etmiyor."Torun, Türkiye'nin şu anda çok önemli sorunları bulunduğunu ifade ederek, "Terör var, ekonomi var, eğitim var, FETÖ örgütü var. Birçok yapı varken Türkiye'nin gündemini değiştirip sanki bütün bunların kurtuluş reçetesi sadece başkanlıkmış gibi algılatmak doğru değil." iddiasında bulundu.Görevlerinin esnafın, çiftçinin, işçinin, sanayicinin sorununu çözmek olduğunu dile getiren Torun, "Bu ülkede bizim her şeyden önce huzura ihtiyacımız var. Biz huzuru tesis etmek zorundayız. Barışı tesis etmek zorundayız. Bütün bunlar dururken sanki Türkiye'nin tek derdi başkanlıkmış gibi ifade etmek, bu ülkeye yapılmış en büyük haksızlıktır, yanlıştır, hatadır." ifadesini kullandı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV