banner17
22 Haziran 2024 Cumartesi

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

4. ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ” DÜZENLENECEK

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Genel Merkezleri tarafından Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) ile birlikte 30 Kasım-03 Aralık 2023 tarihleri arasında 4. Uluslararası Türk Dünyası Mühendislik ve Fen Bilimleri Kongresinin düzenleneceğini açıkladı.

15 Mart 2023 Çarşamba 08:49
Bu haber 1416 kez okundu
4. ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ KONGRESİ” DÜZENLENECEK

 Düzenlenecek olan kongre hakkında basın açıklamasında bulunan Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, “Mühendislik ve fen bilimleri alanında bilimsel çalışmaların sunulacağı, 6 Şubat tarihinde başlayan ve 11 ilimizde yıkımlara yol açan, ülkemizi yediden yetmişe hepimizi tarifsiz acılara boğan depremin bir daha Türk milletine aynı acıyı yaşatmaması gayesi ile çözüm önerilerinin pek çok boyutta ele alınacağı bilimsel çalışmaların da yapılacağı bu kongrenin Türkiye Cumhuriyeti’nin 2023’ten 2123’e cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına bir altın çağ önerisi olacağını umuyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir. İlim ve fennin dışında rehber aramak dikkatsizliktir, bilgisizliktir, yanlışlıktır.” cümlesini bir muştu olarak kabul edip cumhuriyetimizin bize yüklediği misyonu gerçekleştirme, milletimizin çekmiş olduğu acı ve ıstıraplardan kurtulması adına sırtladığımız aydınlık yarınlar sorumluluğunu yerine getirmede bir katkı olacağına inandığımız bu uluslararası kongre Türk Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti’ne armağan olsun.

Türk Eğitim Sen’ her durum ve şartta aklı, bilimi, ahlakı ve ortak aklı rehber edinmeyi kendisine prensip olarak edinerek Türk milletinden, Türkiye Cumhuriyeti’nden yana sendikal mücadelesine devam ederken akademisyen ve eğitim çalışanlarının emeklerini de bu vesile ile bilimsel literatüre taşımayı amaçlamaktadır.

Düzenleyeceğimiz bu anlamlı kongreye katkı sunmak isteyen; çalışkan, gayretli, araştırmacıları, eğitim çalışanlarını ve bilim insanlarını kıymetli eserleri ile aramızda görmekten kıvanç duyacağız.

Özet Gönderme: 01 Mart-30 Mayıs 2023. Özet Değerlendirmelerinin Yazarlara Bildirilmesi: 15 Haziran 2023. Tam Metinlerin Gönderilmesi: 15 Haziran-1 Eylül 2023. Tam Metin Değerlendirmelerinin Yazarlara Gönderilmesi: 20 Eylül 2023. Düzeltilmiş Tam Metinlerin Gönderilmesi: 15 Ekim 2023” ifadelerini kullandı.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV