banner17
29 Kasım 2023 Çarşamba

Saka'dan Cumhur İttifakına Tam Destek

“Artık Dinlenme Zamanı”

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının 1’nci yarıyılı tatili nedeni ile veli, öğrenci ve öğretmenlere bir mesaj yayımladı.

24 Ocak 2023 Salı 08:32
Bu haber 293 kez okundu
“Artık Dinlenme Zamanı”

 2022-2023 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini sorunsuz ve başarı ile tamamladıklarını söyleyen Müdür Türkmen, “Öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor; sevgili öğrencilerimizi güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen ve velilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum’dedi.

Tatili dinlenerek, çok kitap okuyarak, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak değerlendirilmesi temennisinde de bulunan Müdür Türkmen; “Değerli Veliler, Sevgili öğrenciler, Kıymetli Öğretmenlerimiz:

Bakanlığımız, en iyi ortamlarda eğitim-öğretim görmeniz için sizlere tüm imkanlarını seferber ediyor. Yürütülen projelerle Türkiye’nin yüzyılına yakışır adımlar atılıyor. Aile okuluyla 1 milyon aileye ulaşıldı. Ülkemizde 2200 köy yaşam merkezi açıldı. Tüm okullar kütüphanesine kavuştu.1 milyon 200 bin çırak ve kalfa ile meslek liseleri üretimde lokomotif oldu.6 bin 4 anaokulu açılarak 5 yaştaki okullaşma oranı %65 ten %99 a yükseltildi. Halk eğitimi kursları ile milyonlarca kursiyere ulaşıldı. Bakanlığımızın 5 milyon öğrenciye ücretsiz yemek hedefi 6 Şubat itibariyle start alıyor.

Kaynak kitaplar eğitim öğretim yılı başında sizlerle buluştu. Mesleki eğitimde son yılların en büyük ciroları elde edildi. Birçok proje sizlerin daha iyi imkanlarla, fırsat eşitliğini sağlayarak gelecek için dizayn edildi. Bakanlığımızın en yeni projesi “Kış Okulu” bu ara tatilde sizler için hayata geçiyor.

Kıymetli Öğretmenlerimiz! Daha güçlü Türkiye için,Türkiye’nin yüz yılı için sizlerden daha güçlü ve takdir edilesi hiç kimse yoktur.Şunu unutmayınız ki bir ülke öğretmenleri kadar güçlüdür.

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler en iyi imkanları sunmak için gayret gösteriyoruz. Bütçe imkanlarımız dahilinde tüm ihtiyaçlarınızı hazır etmek; daha temiz bir okul, daha teknolojik imkanlar için çalışmalar yürütüyoruz. Veri tabanlı bir yönetim anlayışıyla süreçleri takip ediyoruz.

Sevgili Öğrenciler,sizler ülkemizin geleceği, evimizin neşesi, milletimizin istikbalisiniz. Aldığınız karne sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabaların bir belgesidir. Önemli olan yarınlara hazırlanmak, bu günlerde eksiklerinizi görmek ve çalışmaya devam etmektir. Çalışmalarınızın karşılığı olan karne heyecanınızı ben de paylaşıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyorum. Ülkemizin güçlü yarınları adına sizlere güvenimiz tamdır. Sizleri çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık yararına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor. Okullar sizlerin sahnelerinizdir.

Bu sahnede kazandığınız akademik gelişim, alınan notlar, sınav sonuçları kadar duygusal gelişim, kazanılan sosyal beceriler ve sahip olunan insani değerler de son derece önemlidir. Çalışmak ve hayata ümitle bakmak, insanın en büyük hazinesidir. Sizlerin de bu anlayış doğrultusunda merak ve yaratıcılığınızla geleceğe hazırlanacağınızı ümit ediyorum.

Artık biraz dinlenme zamanı, tatilinizi dinlenerek, çok kitap okuyarak, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere katılarak, imkân dâhilinde çevrenizdeki gezi alanlarını gezerek geçirmenizi arzu ediyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum’ifadelerini kullandı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV