banner17
06 Aralık 2021 Pazartesi

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

BİLGİ MONTESSORİ 'DE FESTİVAL TADINDA KUTLAMA

Bilgi Montessori Kreş-Anaokulunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm çocukların, velilerin katılımıyla festival tadında büyük bir coşkuyla kutlandı.

29 Ekim 2021 Cuma 13:00
Bu haber 144 kez okundu
BİLGİ MONTESSORİ 'DE  FESTİVAL TADINDA  KUTLAMA

Bayram kutlamaları yola ilgili bilgi veren Bilgi Montessori Kreş-Anaokulu kurucu müdürü Nalan UZUN "Milli ve dini bayramlar çocuklarımızın gelişiminde büyük rol oynayan, hiç unutulmayacak anılarla dolu olsun istiyoruz. Çocuklarımızın erken çocukluk döneminde yaparak-yaşayarak bayramlarımız öğrenmesi ileride kendi çocuklarına aktarılacak en büyük mirasları olacak. Cumhuriyet bayramını da yine her bayramda olduğu gibi bu yıl da büyük bir coşkuyla, gösteriler, oyunlar, dramalar kullanarak okulumuzun uyguladığı Montessori felsefesine uygun olarak kutladık. Sadece bir gün değil tüm hafta boyunca müzik, resim, sanat etkinlikleri, Montessori kozmik eğitim ve Türkçe dil etkinlikleriyle bütünleştirerek keyifle sınıflarımızı süsleyerek kutladığımız bu büyük bayram hepimize kutlu olsun.

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmen kurulduğu gündür.  Atatürk, diğer bayramlar gibi bu bayramı da gelecek nesillere bir miras olarak bırakmıştır. Öyleyse Atatürk'ü miniklerimize hakkıyla anlatmak ve bu bayramı çocuklarımıza yaşatmak gerekir. Miniklerimiz henüz somut işlemler döneminde olduğu için onların anlayacağı şekilde masallarla, resimlerle ve oyunlarla somutlaştırarak anlattık. Bu yaştaki çocuklarımız kahramanlık hikayelerinden çok hoşlanıyorlar. Cumhuriyetin ilan edilmesi sürecinin savaşçı değil barışçı yanıyla ele alarak "savaş" ve "düşman" kavramlarını fazla vurgulamadan Atatürk'ün insancıl, bari yanlısı, yenilikçi ve modern yüzünü çocuklarımıza anlattık. Atatürk'ün sıcak ve gülümseyen fotoğraflarını tercih ettik ve onun çevresiyle kurduğu arkadaşça ilişkilerden, çocukları çok sevdiğinden bahsettik. Sizler de ister ve çalışırsanız büyük başarılara imza atarsınız mesajını vermeye çalıştık"dedi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV