banner17
26 Temmuz 2021 Pazartesi

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

BİR DOKUNDU BİN AH İŞİTTİ

Köylünün sorunların tarlada dinleyen CHP'li Ramis Topal ''Amasya’da ziyaret ettiğimiz köylerde çiftçimiz maliyetlerin yüksek rekoltenin düşük olduğunu vurguluyor. Çiftçimizin derdi dünyaları aşmış'' dedi.

03 Temmuz 2021 Cumartesi 09:53
Bu haber 96 kez okundu
BİR DOKUNDU BİN AH İŞİTTİ

 Cumhuriyet Halk Partisi 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal ziyaret sonrası yaptığı açıklamada;"Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmazÜlkemizin tarımsal üretiminde dışa bağımlılığımızı önlemek, tarımsal ürün ihracatını arttırmak için çabalayan elleri nasır tutmuş emekçi çiftçimiz artan üretim maliyetleri ve kuraklıkla mücadele ederek ayakta kalmaya çalışıyorAmasya, Göynücek ve Taşova’da ziyaret ettiğimiz köylerde çiftçimiz maliyetlerin yüksek, rekoltenin düşük olduğunu vurguluyorHaşhaş üreticilerimiz ’Maliyetler sürekli yükseliyor, verim düşüyor fiyat aynı. Yetkililerde çözüm, bizde dayanacak güç yokBuğday üreticilerimiz ‘Buğdayın maliyeti dönüm başına 250 kilo, bu yıl hasatta aldığımız buğday dönüm başı 100 kilo. Yani çıkan ürün kendi masrafını karşılamıyor. Üretmek,doymak ve doyurmak istiyoruz’

Pancar ve soğan üreticimiz ‘Gübre mazot pahalı, su sıkıntısı yaşıyoruz. Fiyatlar belimizi büktü’ diye isyan ediyor.

Kuraklık ve artan maliyetler sadece buğday üreticisi değil haşhaş, soğan, şeker pancarı üreticisini de toprağından koparmanın eşliğine getirmiştir. Çiftçinin, kendi halini bilen ve halden anlayan bir Tarım bakanına ihtiyacı var. Mevcut çiftçi varlığını bitirmek için değil, korumak ve arttırmak için çiftçi lehine yasalar hayata geçirilmeli. Biz dün olduğu yarın da halkın gören gözü, işiten kulağı, haykıran sesi olacağız.

Halkın yararına olmayan hiç bir eylem ve söylemin yanında olmayacağız. Lafla peynir gemisi yürütenlere inat tarlada çiftçinin, ahırda hayvan üreticisinin, fabrikada işçinin, meydanlarda hak arayan halkın yanında olacağız.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV