banner17

18 Ağustos 2019 Pazar

Diyanet İşleri Başkanı'nı İSTİFAYA ÇAĞIRDILAR

Atatürkçü Düşünce Derneği Merzifon Şube Başkanı Faruk İzgin yaptığı basın açıklamasında; “Türkiye Cumhuriyeti, emperyalizmi yenilgiye uğratan ve tarihte bir ilki başaran Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından kuruldu. Atatürk Devrimi olarak nitelendirilen ve özü “çağdaş uygarlık düzeyinin de üzerine çıkmak” şeklinde ifade edilen, Cumhuriyetin kuruluş felsefesinde demokrasi, özgürlükler ile bu değerlerin vazgeçilmez esası olan Laiklik vardır” dedi.

13 Kasım 2018 Salı 09:23
Bu haber 194 kez okundu
Diyanet İşleri Başkanı'nı  İSTİFAYA ÇAĞIRDILAR

 ADD Genel Merkezi öncülüğünde Türkiye genelindeki tüm şubelerin Cumartesi günü Sıhhiye Zafer Anıtı’nda toplandığını da söyleyen Merzifon Şube Başkanı Faruk İzgin, “Laik, demokratik, sosyal devlet ve hukukun üstünlüğüne dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışının 80. yılında, 10 Kasım 2018 Cumartesi, Türk Milleti tek yürek olup Anıtkabir’e akmıştır. Genel Merkezimizin öncülüğünde; şubelerimiz, barolar, sendikalar ve demokratik kitle örgütleriyle yurttaşlarımızın yoğun katılımıyla yüz binler Sıhhiye Zafer Anıtı’ndan Anıtpark’a yürüyerek, Atatürk Devrimi’ne kararlı bağlılığını haykırmıştır” dedi.

İzgin, açıklamasının devamında Diyanet İşleri Başkanı’nı da eleştirerek, “03 Mart 1924’de Şer’iye ve Evkaf Vekâlet’inin yerine bizzat ATATÜRK tarafından kuruluş talimatı verilen; “dini inançlar ve ibadet ile ilgili işleri yürütmek ve din konusunda toplumu aydınlatmak” görevlerini yürütmekle sorumlu Diyanet İşleri’nin başındaki şahıs; “10 Kasım’da 09.05 gece kenefe gidin” diyebilecek kadar alçalan, akli, vicdani, insani ve milli melekelerinden yoksun; geçmişi, ilişkileri ve kişiliği şaibeli bir başka şahsı evinde ziyaret ederek, ona hediyeler vermiştir.Esasen 10 Kasım 2018 Cumartesi milyonlar bu iki şahsa cevap vermiştir. Dünyayı hayrete düşüren, tükenmeyen bir inanç ve kararlılıkla cevap vermiştir.Ziyaret edilen şahsı ciddiye almamız zaten mümkün değildir. Ancak, ziyaret eden Şahsın konumu nedeniyle değerlendirme yapmamız zorunludur.

Diyanet İşleri Başkanlığı makamına siyasi iktidarca atanan ve daha öncede “imamlar siyaset yapsın” diyerek yüce din duygularının siyasete alet etme niyetini açıkça ifade etmiş bulunan bu şahsın Atatürk’e ve Atatürk Devrimi’ne düşman kesimlerle işbirliği içinde olduğu kesinleşmiştir.Kurucu felsefeye, kurucu kadrolara ihanet, önce devletin sonra da milletin sonunu getirir. Uyarıyoruz.Diyanet İşleri Başkanlığı makamındaki zatı Atatürk’e olan bağlılığını, sevgisini, hürmetini bir kez daha açıkça ortaya koymuş olan Türk milletinden özür dilemeye ve derhal istifaya çağırıyoruz.30 Kasım 2018 tarihine kadar istifa etmediği takdirde Örgütlerimizle ve Yurttaşlarımızla birlikte tepkimizi en sert şekilde göstereceğimizin bilinmesini isteriz” ifadelerini kullandı.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon Belediye başkanı olarak kimi görmek istersiniz

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV