banner17
17 Eylül 2021 Cuma

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

HEM EĞLENDİLER HEM DE YETENEKLERİNİ GELİŞTİRDİLER

Merzifon Belediyesi Prof. Dr. A. Haluk Özen Bilgi ve Ögrenme Merkezinde gerçekleştirilen "Akıl ve Zeka Oyunları "etkinliği ile çocuklar ,bir çok akıl ve zeka oyunuyla hem eğlendiler hem de yeteneklerini geliştirdiler.

07 Ağustos 2021 Cumartesi 11:13
Bu haber 220 kez okundu
   HEM EĞLENDİLER HEM DE  YETENEKLERİNİ GELİŞTİRDİLER

 T.C. Merzifon Belediyesi Prof. Dr. A. Haluk Özen Bilgi ve Ögrenme Merkezinde çocuklar, gençler, anne ve babalarıyla birlikte Akıl ve Zeka Oyunları etkinliğinde bir araya geldiler. Hes kodu sorgulaması, temizlik, maske ve mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar, cep telefonu,bilgisayar, tabletteki oyunlarından , sosyal medya bağımlılığından kurttulup "Akıl ve Zeka Oyunlarıyla " eğlenceli öğretici kaliteli bir zaman geçirdiler. Gerçekleştirilen etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan Akıl ve Zeka Oyunlarının Faydalarını sıralayan Prof. Dr. A. Haluk Özen Bilgi ve Ögrenme Merkezi sorumlusu Eyüp Atıcıoğlu; "

Akıl ve Zeka oyunları eğlenerek öğrenmeyi sağlayan, çocukların zihinlerini açan ve yeni şeyler öğrenmelerini sağlayan oyunlardır. Çocukların yeteneklerini geliştiren ve yeni yetenekler kazanmasını sağlayan zeka oyunları, hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünme ve olasılık hesaplama mantığını geliştiren oldukça faydalı oyunlardır.

Karakter gelişimine de olumlu katıkları olan bu oyunlar, çocukların planlı hareket etme becerilerini geliştiren ve kötü alışkanlıkların önüne geçen eğlencelerdir. Zeka oyunları ile bilgi ve becerisini arttıran çocukların kendine olan güveni artmakta, kendi sınırlarını tanıması sağlanmaktadır.Bu oyunlar hem eğlendiriyor hem de zekayı geliştiriyor. Yetenekleri yanında eksiklerini de gören çocuk, eksik yönleri geliştirmek ve daha yetenekli hale gelmek için neler yapabileceğini araştırır. Konsantrasyon gerektiren zeka oyunları, çocukların dikkatini toplama becerisi sağlayarak derslerine de olumlu katkılar sağlamaktadır. Zeka oyunları oynayan çocukların ezberci değil araştırmacı ve meraklı olduğu gözlemlenmiştir. Sorgulayıcı bir tavır içinde olmaya başlayan çocuk, yeteneklerini ve yaratıcılığını geliştirmek için araştırmayı seven bir birey haline gelmektedir"dedi. Atıcıoğlu son olarak etkinliğe katılan çocuklara, gençlere, anne ve babalarına teşekkür etti.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV