banner17
06 Ekim 2022 Perşembe

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

MADALYA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Azerbaycan Cumhuriyeti tarafından ‘Azerbaycan Savaş Hizmetleri Madalyası’ ile onurlandırılan hava kuvvetleri mensuplarına Madalya Tevcih Töreni düzenlendi. Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığında düzenlenen törene Amasya Valisi Mustafa Masatlı'nın yanı sıra protokol üyeleri katıldı.

23 Ağustos 2021 Pazartesi 10:49
Bu haber 344 kez okundu
MADALYA TÖRENİ DÜZENLENDİ

 Törende konuşan Azerbaycan Cumhuriyetinde görev yapan birliğin komutanı Hv. Plt. Albay Gökhan Gürakar ve Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Mete Kuş madalya ile ödüllendirilen askerleri tebrik ettiler. Vali Mustafa Masatlı ise konuşmasının başında yasanan sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyip; "Sizlerin de bildiği gibi kadim Milletimizin tarihi sayısız kahramanlık destanlarıyla doludur. Şanlı tarihimizde kurduğumuz pek çok devlet dünya tarihine yön vermiş ve çağ kapayıp çağ açmıştır. Bu kahramanlık destanlarının 20. Yüzyıldaki örnekleri ise Çanakkale’de, Sakarya’da ve Büyük Taarruzda emperyalizme karşı verdiğimiz mücadelelerdir. 10 gün sonra 99. Yıldönümümü kutlayacağımız Büyük Taarruz Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi Türk Milletinin asla esarete girmeyeceğini, her ne pahasına olursa olsun İstiklali için mücadele edeceğini tüm dünyaya bir kez daha ispatlamıştır.Şu anda güçlü Ülkemiz yerli ve milli olarak kendi silahlarını, helikopterlerini, gemilerini, insansız hava araçlarını ve her türlü teknolojik askeri sistemleri üretmektedir. Son yıllarda özellikle sınır ötesi harekâtlarda Devletimiz sahip olduğu askeri kabiliyeti dost düşman herkese göstermiştir. Son olarak ise ‘Tek Millet İki Devlet’ anlayışıyla kardeş ve Can Azerbaycan’a Karabağ topraklarını işgalden kurtarabilmesi için gereken destek sağlanmıştır.

Bu sayede kardeşlerimiz topraklarını 30 yıl süren işgalin ardından geri almışlardır. Azerbaycan’ı kutlu zaferlerinden dolayı bir kez daha kutluyor, bu uğurda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu noktada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İstikbal Göklerdedir’ veczini kendilerine rehber edinen Türk Hava Kuvvetlerine ayrıca değinmemiz gerekmektedir.

Hava Kuvvetlerimiz yurtiçi ve sınır ötesinde terörle mücadelede sergiledikleri üstün kabiliyetleri ile dosta güven düşmana korku salmışlar ve uluslararası misyonlarda üstelendikleri görevleri başarılı şekilde yerine getirmişlerdir. Bende şahsım ve Amasya halkı adına Azerbaycan Cumhuriyeti tarafından ‘Azerbaycan Savaş Hizmetleri Madalyası’ ile onurlandırılan Hava Kuvvetleri Mensuplarımızı kutluyor, başarılarınızın daim olmasını diliyorum"dedi.

Konuşmaların ardından Vali Mustafa Masatlı ve protokol üyeleri tarafından Azerbaycan Savaş Hizmetleri Madalyası ile onurlandırılan hava kuvvetleri mensuplarına madalyaları tevcih edildi. 

 

 

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV