banner17
24 Eylül 2020 Perşembe

AK PARTİLİ DİKMEN; "TADIMIZ KAÇTI" !

MİNİKLERE DOĞA EĞİTİMİ

Minik TEMA, T. C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde ve Türkiye Okul Öncesi Eğitimini Geliştirme Derneği’nin katkısıyla Eğitim Öğretim Yılında okul öncesi çocuklarına yönelik başlatılan doğa eğitimine Merzifon da da start verildi.

25 Eylül 2019 Çarşamba 08:23
Bu haber 363 kez okundu
MİNİKLERE  DOĞA EĞİTİMİ

 TEMA Vakfı Merzifon Şubesi Gönüllü Sorumlusu Kadir Acar: “Minik TEMA, T. C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde ve Türkiye Okul Öncesi Eğitimini Geliştirme Derneği’nin katkısıyla Eğitim Öğretim Yılında okul öncesi çocuklarına yönelik bir pilot program olarak başlatılan doğa eğitimi programıdır ve isteyen tüm okullara hem fidan yardımı hem de çevre eğitimi veriyoruz” dedi.  Acar, “Minik TEMA ve Yavru TEMA Programları için TEMA Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında İşbirliği Anlaşması imzalandı.

Çok Değerli Temsilcilerimiz, İlçe Gönüllü Sorumlularımız, Eğitimcilerimiz, Gönüllülerimiz ve Takipçilerimiz, Minik ve Yavru TEMA Programlarımız için Milli Eğitim Bakanlığı ile aramızda 3 yıllık bir işbirliği anlaşmasının imzalandığı müjdesini vermek isteriz. Bakanlık’tan İl Valiliklerine gönderilen yazıyla birlikte işbirliği anlaşması İl Temsilcilerimize ve İlçe Gönüllü Sorumlularımıza gönderilmiştir. Valilikler bu yazıyı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine havale edeceklerdir. Bu anlaşmayla birlikte illerdeki ve ilçelerdeki okullarda Minik TEMA ve Yavru TEMA Programlarını uygulamak için gerekli izinler temsilcilerimiz ve gönüllü sorumlarımız tarafından alınabilecektir.Bu yıl okul öncesi kurumlarında 48 aylık öğrencilerden itibaren ve ilkokulda tüm kademelerde Minik TEMA Programı, ortaokulda Yavru TEMA Programı, Lise ve Üniversitelerde ise Genç TEMA Programı uygulanacaktır. Programlarımızın ortak amacı tüm ülkede tüm yaş grubuna ait çocukları ve gençleri doğayla buluşturarak onların doğayla anlamlı bir bağ geliştirmelerini sağlamaktır. Bu konuda bizlere destek olan ve çalışmalarımızı illerde ve ilçelerde gerçekleştiren gönüllülerimize en derin teşekkürlerimizi sunarız.Minik ve Yavru TEMA Programlarımıza başvurular açılmıştır. Başvurular 17 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında yapılabilecektir. Programlara başvurarak öğrencileriyle doğa etkinlikleri uygulamak isteyen öğretmen ve okul yöneticileri il ve ilçelerindeki TEMA temsilcileriyle iletişime geçerek 5 Ekim’e kadar başvurularını yapabilirler. İl Temsilcilerimize ve İlçe Gönüllü Sorumlularımıza veya Saha ve Gönüllülük Bölümümüze www.tema.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Başvurularınızı bekliyor, keyifli ve doğa ile iç içe bir öğretim yılı diliyoruz. İçeride çocuk kalmasın! Gençlerimiz doğa ile buluşsun!” açıklamasında bulundu.programıdır ve isteyen tüm okullara hem fidan yardımı hem de çevre eğitimi veriyoruz” dedi.Okul çevresini güzelleştirmek ve çevreye katkıda bulunmak isteyen minik TEMA okullarının çevresine TEMA yetkilileri ve öğretmenleri ile fidan diktiler.Fidanlarına bakma ve büyütme sözü verdiler. Bildikleri ağacın faydalarını ve dikiminin gerekliliğini bir daha öğrendiler. TEMA’yı çok sevdiklerini her zaman TEMA’yı ziyaret edeceklerini söylediler.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV