banner17
16 Haziran 2021 Çarşamba

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

“ÜRETİCİLERİN TALEPLERİ VAR.”

Tüm Üreticiler Sendikası (Tüm Köy Sen) Genel Merkezi virüs salgını nedeniyle sokağa çıkılamadığını bu nedenle de taleplerini bu kez de görsel kampanyayla duyurmak istediklerini açıkladı.

22 Nisan 2020 Çarşamba 10:22
Bu haber 1283 kez okundu
  “ÜRETİCİLERİN TALEPLERİ VAR.”

Tüm Köy Sen Genel Başkanı Sadık Turan koranovirüs salgını için şirketlere, tekellere yeni olanaklar sunulurken üretici köylülerin göz ardı edildiğini belirterek, “Yaşam için su ve gıda temel kaynaklardır. Üretici köylü üretmediği zaman yaşam da olmaz. Köylü üretecek ki, tarım ürünleri ile gıda sorunu çözümlensin. Ancak iktidar dünyayı altüst eden virüs salgınına karşı önlemler alırken hep sermaye gruplarını düşünmüş, üretici köylünün üretim maliyetini düşürmeye yönelik bir destekten uzak durmuştur. Bu eşitsizliği dile getiren, üreticilerin taleplerini seslendiren basın açıklamalarımız olmuştu.” dedi.

Taleplerimizi görsele de dilendireceğiz

Turan açıklamasına devam ederek, “Üretici köylünün taleplerini dile getirmenin farklı yolları var. Ancak şu an virüs salgını nedeniyle bir araya gelmenin olanağı yok. Bu nedenle sosyal paylaşımlarla üreticilerin taleplerini dile getirmek, kamuoyu yaratmak istiyoruz. Üç gün sürecek görsel kampanyamıza başlıyoruz. Her gün yeni bir taleple görsel kampanyamızı twiter, facebook gibi paylaşımlarla yineleyeceğiz.” dedi.

"Üretmek için tarlalara, bahçelere girme zamanı"

Tüm Köy Sen Genel Başkanı Sadık Turan üreticilerin mağduriyetinden söz ederek, “Virüs salgınına rağmen üreticiler tarlalarına, bahçelerine girerek üretim hazırlığı yapacaklar. Her yıl yaşadıkları sıkıntılar katlanarak büyüyor. Girdi fiyatları artarken ürünleri ve emeklerinin karşılığını alamıyorlar. Tarıma destek yeterli değil. Artırılmalı ve destek yalnızca üretici köylüye verilmeli. Sermaye gruplarına olanaklar tanınıyor ancak yaşam için olmazsa olmaz olan gıda ürünlerini üretenler desteklenmiyor. Tüm Köy Sen olarak üreticiler için acil talebimiz şunlardır: Üretici köylülere faizsiz bir yıl ödemesiz kredi sağlansın. Mazottaki ÖTV, KDV ilaç ve gübredeki KDV kaldırılsın. Borçları faizsiz ertelensin. Besiciye, yetiştiriciye yem desteği verilsin.. Köylüsünün elinde kalan sütü devlet alsın Tarım arazilerinin tarım dışı kullanımı engellenmeli başta madencilik olmak üzere şirketlerin tarım alanları, meralar, su kaynakları başta olmak üzere tarıma olumsuz etkileri olacak tüm uygulamalar durdurulsun ve engellensin. ” dedi.

 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV