banner17
15 Nisan 2024 Pazartesi

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

yerelde çözümün adresi biz olacağız

Yeniden Refah Partisi Merzifon ilçe Başkanı Sinan Tunç; "Partimiz ülke genelinde yerel yönetimlerde çığır açacak projeleri ile çözümün adresi olacaktır"dedi.Genel seçimlerde kendi parti loğosu ile seçimlere giren Yeniden Refah Partisi'nin yaklaşmakta olan yerel seçimlerde de kendi adayları ile seçime gitme ihtimalin yüksek olduğu belirtilirken, Yeniden Refah Partisi Merzifon ilçe Başkanı Sinan Tunç, Milli Görüş Belediyeciliğinde yapılabilecekleri kamuoyuna açıkladı.

09 Ağustos 2023 Çarşamba 07:26
Bu haber 867 kez okundu
yerelde çözümün adresi biz olacağız

 Başkan Tunç açıklamasında;

-Yol , su, temizlik zaruri ihtiyaçtır. Ertelenmesi, aksaması, tartışma konusu dahi ya pılması mümkün değildir.

-Rüşvet alanda verende melundur yazısı kapının üstünde yazar. Yolsuzluk ve usulsüzlük tolera edilemez, ihtimal dahi verilmez.

- Uygulanacak yönetim politikası işçi çıkartmak üzerine değil istihdamı arttırmak üzerinedir. Mobing ve sürgün uygulanmaz liyakate dayılı görev dağılımı yapılır. En az maaş alan işçi yoksulluk sınırının üstünde maaş alır.

-Borçlanma üzerinden hizmet yapmaktan ziyade israfa son verilir, kaynaklar milletin ihtiyacına göre öncelik sırası ile kullanılır.

-Belediyeye ait sosyal tesisler , düğün salonları , ulaşım araçları sosyal belediyecilik hizmeti veren müesseseler olduğu İçin ekonomik olarak en alt seviyedeki vatandaşa hizmet verecek şekilde fiyatlandırılır.

-Belediye mücavir alanı içinde olan göçmenler gerekli idari işlemleri sona erene kadar , yada sınırdaşı edilene kadar kendileri için belediyece hazırlanan kamp alanları içinde iskan edilir.

-Gençler için yapılacak sosyal faaliyetler, konserler , etkinlikler sebze meyve pazarı ve fuar alanlarında değil bu aktivitelerin daha insani koşullarda yapılacağı modern kültür merkezlerinde yada kamp alanlarında gerçekleştirilir.

-Uygulanacak imar planları, revizyonlar kısmı veya kişilere özel değil genel uygulanır. Bir şehrin imarının hangi yöne gideceği belediye imar politikalarına göre şekillenir. Gerekirse halka kooperatifleşmede teşvik edilmek için uygun fiyatta araziler tahsis edilir. Böylece hem kredi ve faiz belasından millet kurtulurken konut açığı da kapatılmış olur.

-En küçük esnaftan başlanarak , sanayicilere kadar üretim ve ticaret yapan firmaların hizmet vereceği alanlar özel olarak belirlenir ve alt yapısı belediye tarafından hazırlanır.

-Bu ve daha bir çok hizmeti vermek için iktidarda olmanıza gerek yoktur. Biz bu hizmetleri Refah partisinin iktidarda olmadığı süreçte kazandığımız tüm belediyelerde fazlasın ile verdik. Bürokratik engelleri aşmanın belediyede iştirak şirketleri gibi bir çok yolu vardır. Kuracağınız iştirak şirketleri ve bu şirketlere belediyenin ortaklık payı oranı ile bir çok prosedür aşılmış olacaktır" ifadelerine yer verdi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV