banner17
02 Şubat 2023 Perşembe

BULANA 20 BİN LİRA ÖDÜL VERECEK

"14 Mayıs 2023"

YÜKSEL ERCAN

20 Ocak 2023 Cuma 08:42
Bu haber 65 kez okundu
Gelecek günlerde nasıl bir değişiklik olacağını bilmemekle birlikte  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM’de sarf ettiği 14 Mayıs 2023 Pazar günü genel seçimin yapılacağı ile ilgili ilk tarih ortaya çıkmış oldu.
14 Mayıs tarihi yaşı bizim gibi ömrünün ikinci yarısını tamamlamış bir kesim tarafından biliniyor, hatırlanıyor, Adnan Menderes başkanlığındaki Demokrat Partinin “Yeter söz milletindir” sloganı ile iktidara geldiği 1950 yılı çok partili sisteme geçtiğimiz yıl olarak biliniyor.
AK Parti kurmayları 14 mayıs tarihini o günleri yaşayan , yaşayamasa da yaşayanların anlattıklarından bilenlerin hafızalarını tazelemek ve bu tazeleme sonrasında oyların AK Partiye yönelmesini sağlamak için yapılan bir çalışma şekli olsa gerek.
Demokrat partinin iktidara geldiği 14 mayıs 1950 yılında yani seçim günü dünyaya gelen bir vatandaşımız eğer yaşıyorsa 73 yaşında , o gün doğan bir çocuğun siyasetten haberi olması adına da en az 20 yaşında olması gerektiği gibi bir gerçek olunca o günleri tam anlamı ile hatırlayacak birisinin en az 93 yaşında olması gerekecek.
Sözünü ettiğimiz 50-60 yaş üstü seçmenin ezici bir çoğunluğunun zaten oldum olası AK Partiye oy verdiği hemen herkes tarafından bilirken böyle bir tarihten medet ummak kimin aklına geldi. Doğrusu merak ediyoruz.
Türkiye son derece genç bir nüfusa sahip Sadece ilk öğretim ve lise çağında 13 milyon öğrencimizin olduğu bu sayının da Yunanistan dahil pek çok ülkenin nüfusundan daha fazla olduğu da biliniyor.
Bizim ülkemizde siyaset çok uzun yıllardır semboller üzerinden yapılıyor ancak bu zamana kadar yapılan seçimler öncesi kabul etmek gerekiyor ki ekonomi bu kadar fazla vatandaşın belini bükmüyordu.
Dolayısı ile bu yılın mayıs ayında yapılacak olan seçimin kaderini ekonominin daha doğrusu tencerenin tayin edeceğini hemen herkes biliyor, Bizim vatandaşımız elbette siyaseti seviyor ancak şu sıra hepimizin önceliği sadece ve sadece ekonomi.
AK Partinin üst düzey yöneticileri yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 14 mayıs tarihinin kendilerine ne getirip ne götüreceğini uzun süren saatler sonrasında kararlaştırmış ve bu tarihin kendilerine katkı sağlayacağını düşünmüş olmalılar.
Cumhur ittifakı 14 mayıs tarihini “Yeter söz milletindir” diyerek iktidarı devam ettirmek isterken Millet ittifakı da yine aynı çerçevede “Yeter söz milletindir, 20 yıldan fazla süren bu iktidardan kurtulmak adına 14 mayıs en uygun tarihtir” görüşünü benimsiyor.
İki taraftan birisinin kazanıp diğerinin kazanacağı seçim sandığının böyle bir zamana yani 14 mayıs tarihine denk gelmesi son derece büyük tesadüf, Dolayısı ile şu ana kadar bizim yaş grubumuzun hatırladığı 14 mayıs 1950 tarihini bizden sonra gelecek nesillerde 14 mayıs 2023 olarak hatırlayacaklar.
Belki iyi belki de kötü şekilde..
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV