banner17
06 Mayıs 2021 Perşembe

MERZİFON İÇİN ALINAN KISITLAMA KARARLARI

T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

2020/117 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

18 Ocak 2021 Pazartesi 08:48
Bu haber 6983 kez okundu
 T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Amasya İli, Merzifon İlçesi, Camicedit Mah. 384 Ada, 215 Parsel, 1 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmaz, tapu kayıtlarında mesken niteliğinde olup arsa payı 5/55'tir. 230,05 M² Yüzölçümlü, Ana Taşınmazın Niteliği Üç Katlı Betonarme Karkas apartman ve bu ana binanın zemin katının işyeri, üst katların ise mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Ana bina bitişik nizam olup, dış cephesi sıvalı, boyalı, mantolamalı ve çatısı yapılıdır. Binada bulunan balkon korkulukları alüminyum doğramadır. Bina giriş kapısı ferforje metal ve merdiven korkuluğu alüminyumdur. Apartmanın merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplamadır .
satışı yapılacak bağımsız bölüm 1. Kattadır, odaların tabanları laminant parke kaplı, iç cephesi saten boyalı, kapı doğramaları ahşap panel, pencereler pvcdir. Islak zeminler seramik döşeli, banyo ve wc duvarları fayans kaplı, giriş kapısı çelik olan bina doğalgazlıdır. Elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur. Isınma sistemi doğalgazdır. Dairede doğu cephede bulunan balkon alüminyum doğramalı temperli füme cam balkon ile kapatılmıştır. Daire doğu cepheli olup, yaklaşık olarak brüt kullanım alanı 55,00 m2 ve net kullanım alanı 40,50 m2 dir. Daire 1+1 tipindedir.
Emlak Beyan Değerinde binanın inşaat bitim yılının 2018 tarihli ve yaklaşık 2 yıllık olduğu görülmüştür. Binanın üzerinde bulunduğu arsa bitişik nizam 3 kat inşaat yapmaya müsaadeli ve ticaret alanındadır. Bina 2. Sınıf inşaat grubundadır. Yöre iskân bölgesi olarak gelişim göstermiş olup, ulaşım yürüme mesafesindeki ana trafik yolundan sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge her türlü Belediye imkânlarından yararlanmaktadır. Taşınmaz şehir meydanına, otoparka, okullara, camiye ve parklara yürüme mesafesindedir.
Adresi : Camicedit Mahallesi, Molla Sokak, No:11 Merzifon
Yüzölçümü : 55 m2
Arsa Payı : 5/55
İmar Durumu : Merzifon Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24/03/2020 Tarihli İmar Durum Belgesi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : QNB Finansbak A.Ş lehine satış talep edilen ipotek şerhi ve diğer haciz kayıtları haaricinde başkaca bir şerh bulunmamaktadır
1. Satış Günü : 23/02/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/03/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı, 3. Kat, Dinlenme/Satış Salonu Merzifon/ AMASYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/117 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV