banner17
23 Nisan 2024 Salı

MERZİFON'DA BİR TARİH YAZILDI

T.C. MERZİFON(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2022/41 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

17 Kasım 2022 Perşembe 08:29
Bu haber 1854 kez okundu
 T.C. MERZİFON(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Merzifon ilçesi Kümbethatun Mahallesi Hamurkesen mevkii576 Ada, 60 Parsel, yüzölçümü : 2.499 m2 lik tarla, tınlı-kumlu toprak yapısına sahip, uzun zamandır tarımsal faaliyet yapılmadığı, yolu olmayan, sulama imkanı bulunmayan taşınmaz tarla.
Kıymeti : 125.200,00 TLKDV Oranı : %8Kaydındaki Şerhler : dosyasında
1. Satış Günü : 16/01/2023 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/02/2023 günü 10:00 - 10:10 arası Satış Yeri : SATIŞ MEMURLUĞU ODASI
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Merzifon İlçesi , Kümbethatun Mahallesi Hamurkesen mevkii , 576 Ada, 55 Parsel, Yüzölçümü : 2.018 m2 lik tarla, tınlı-kumlu toprak yapısına sahip, orta sınıf tarım arazisi olup, suluma imkanı bulunmayan, yolu olmayan taşınmaz tarla
Kıymeti : 100.900,00 TL KDV Oranı : %8Kaydındaki Şerhler : dosyasında
1. Satış Günü : 16/01/2023 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 10/02/2023 günü 10:20 - 10:30 arasıSatış Yeri : SATIŞ MEMURLUĞU ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/41 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/11/2022
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
YAZARLAR Tümü
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Merzifon belediyesinin çalışmalarını başarılı buluyormusunuz ?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
E-GAZETE
  • Haber Sistemi DEMO v5 - 08 Ekim 2011Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV